Երևանում և Նիկոսիայում դեսպանությունների հիմնումը երկկողմ կապերի խորացման հիմքն է․ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Քրիստոդուլիդիսին՝ Անկախության օրվա առթիվ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանի ժողովրդի և իմ անունից ամենաջերմ շնորհավորանքներն եմ հղում Ձեզ և Կիպրոսի եղբայրական ժողովրդին Կիպրոսի Հանրապետության Անկախության 65-ամյակի կապակցությամբ: Այս օրը խորհրդանշում է ոչ միայն երկրի ինքնիշխանության և ժողովրդավարական ուղին, այլ նաև առիթ է արժևորելու կիպրացի ժողովրդի վճռականությունը պաշտպանելու իր ազատությունը, արժանապատվությունն ու սկզբունքները:
Մեր երկրներն ու ժողովուրդները միավորված են դարերի ավանդույթ ունեցող բարեկամությամբ, փոխադարձ վստահությամբ և ընդհանուր արժեքներով: Նստավայր դեսպանությունների հիմնումը Երևանում և Նիկոսիայում նախանշում է նոր և խոստումնալից փուլ երկկողմ հարաբերություններում՝ վերահաստատելով փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում համագործակցությունը խորացնելու մեր հանձնառությունը:
Այս նշանակալի օրվա առթիվ մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և հաջողություն, Կիպրոսի Հանրապետությանը շարունակական զարգացում և ԵՄ խորհրդում գալիք հաջող նախագահություն, իսկ Կիպրոսի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն, միասնություն և բարեկեցություն»։

Открытие посольств в Ереване и Никосии знаменует собой новый и многообещающий этап в двусторонних отношениях — Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Кипр Никосу Христодулидису по случаю Дня независимости. В послании говорится:
«От имени народа Армении и от себя лично сердечно поздравляю Вас и братский народ Кипра с 65-летием Независимости Республики Кипр. Этот день символизирует не только путь страны к суверенитету и демократии, но и является поводом оценить решимость кипрского народа защищать свою свободу, достоинство и принципы.
Наши страны и народы объединяют многовековые традиции дружбы, взаимного доверия и общих ценностей. Открытие посольств в Ереване и Никосии знаменует собой новый и многообещающий этап в двусторонних отношениях, подтверждая нашу приверженность углублению сотрудничества во всех областях, представляющих взаимный интерес.
В этот знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья и успехов, Республике Кипр — продолжительного развития и успешного предстоящего председательства в Совете ЕС, а братскому народу Кипра — мира, единства и процветания».