Աննա Վարդապետյանը Բելառուսի գլխավոր դատախազի տեղակալի հետ է հանդիպել
«Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 2-ին ընդունել է Բելառուսի գլխավոր դատախազի տեղակալ Սերգեյ Խմառուկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Պատվիրակությունը Հայաստան է ժամանել մասնակցելու Երևանում 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին կայանալիք՝ Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի հոբելյանական՝ 10-րդ նիստին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է հյուրերին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և նշել, որ Խորհուրդը կարևոր հարթակ է, այդ թվում՝ երկկողմ հանդիպումների ձևաչափով կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցեր քննարկելու համար:
«ՀՀ գլխավոր դատախազությունը, ստանձնելով Խորհրդի նախագահությունը, Խորհրդի մյուս անդամների հետ շարունակելու է կոռուպցիայի դեմ պայքարի մեխանիզմների մշակման աշխատանքները»,- նշել է հանրապետության գլխավոր դատախազն ու այդ համատեքստում կարևորել համակարգված ջանքերի ներդրումը։
Բելառուսի գլխավոր դատախազի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին հյուրընկալության համար:

Анна Вардапюан встретилась с заместителем генерального прокурора Беларуси
2 октября 2025 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла возглавляемую заместителем Генерального прокурора Беларуси Сергеем Хмаруком делегацию.
Белорусская делегация прибыла в Ереван для участия в 10-м юбилейном заседании Межгосударственного совета по противодействию коррупции, которое состоится 3 октября 2025 года.
Анна Вардапетян поприветствовала гостей в Генеральной прокуратуре Армении, отметив, что Совет является важной площадкой для обсуждения вопросов борьбы с коррупцией, в том числе в формате двусторонних встреч.
«Генеральная прокуратура Республики Армения, приняв на себя председательство в Совете, продолжит работу по разработке эффективных механизмов борьбы с коррупцией совместно с другими государствами-участниками», — заявила главный прокурор, подчеркнув важность координированных усилий в этом направлении.