ՀՀ-ում միակ կին քաղբանտարկյալը` Լիդյա Մանթաշյանը, կշարունակի մնալ ապօրինի կալանքի տակ. Փաստաբան
Հոկտեմբերի 6-ին լրացավ 44-օրյա պատերազմում մորեղբորս բռնի անհետացման 5-րդ տարին: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է փաստաբան Տաթև Սողոյանը:
Նա շարունակել է․«Հոկտեմբերի 6-ին դատավոր Մասիս Մելքոնյանն ապօրինաբար կալանավորեց 44-օրյա պատերազմում զոհված Արման Ղուկասյանի եղբար, և անհետ կորած Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր, պայքարի ընկեր Արսեն Ղուկասյանին։
Հոկտեմբերի 6-ին Վերաքննիչ դատարանի դատավոր Մնացական Հարությունյանը որոշեց, որ ՀՀ-ում միակ քաղբանտարկյալ կինը` Լիդյա Մանթաշյանը, կշարունակի մնալ ապօրինի կալանքի տակ:

Единственная женщина-политзаключённая в Армении — Лидия Манташян — останется под незаконным арестом: адвокат
6 октября исполнилось 5 лет со дня насильственного исчезновения моего дяди по материнской линии во время 44-дневной войны. Об этом написала на своей странице в Facebook адвокат Татев Согоян.
«Судья Масис Мелконян 6 октября незаконно арестовал Арсена Гукасяна - брата погибшего во время 44-дневной войны Армана Гукасяна и дядю без вести пропавшего Саркиса Гукасяна.
Судья Апелляционного суда Мнацакан Арутюнян 6 октября решил, что единственная женщина-политзаключенная в Армении Лидия Манташян продолжит оставаться под незаконным арестом»,- отметила адвокат.