Փոխանակ անհետ կորածներին որոնեն, լուր տան, հարազատներին բանտարկում են
Խուլիգանական վարք դրսևորած ՔՊ պատգամավորներն ԱԺ նիստերի դահլիճում ծեծում, հայհոյում են ու մնում անպատիժ, իսկ նույն վարքը դրսևորած զինվորի հարազատը հայտնվեց բանտում:
Այսօր առավոտյան հայտնի դարձավ, որ մեկ ամսով կալանավորել են 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինվորի հորեղբորը՝ ակտիվ պահանջատեր Արսեն Ղուկասյանին։
Մարդը, որ տարիներով պայքարում է արդարության ու ճշմարտության համար, այսօր հայտնվել է բանտում՝ ՊՆ-ի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ տեղի ունեցած քաշքշուկի համար։
Սա ոչ թե արդարադատություն է, այլ՝ իրապես քաղաքական վենդետա ընդդեմ պահանջատեր քաղաքացու։ Փոխանակ 5 տարի անց անհետ կորածներին որոնեն, լուր տան հարազատներին, բանտարկում են»:

Вместо того чтобы искать пропавших и сообщать новости, родственников сажают в тюрьму — Тагуи Товмасян
Депутат парламента Тагуи Товмасян написала:
«Избирательное правосудие и политическая вендетта.
Депутаты от «Гражданского договора», проявившие хулиганское поведение на заседаниях парламента — бьют, оскорбляют — остаются безнаказанными, а родственник солдата, проявивший аналогичное поведение, оказался в тюрьме.
Сегодня утром стало известно, что на один месяц арестован дядя пропавшего без вести в 44‑дневной войне — активный, требовательный гражданин Арсен Гукасян.
Человек, который на протяжении многих лет борется за справедливость и истину, сегодня находится за решёткой — за инцидент, произошедший во время протестной акции перед Министерством обороны.
Это не правосудие, это по-настоящему политическая вендетта против гражданина, который отстаивает свои права. Вместо того чтобы спустя 5 лет разыскивать пропавших и сообщать новости их родственникам — сажают в тюрьму».