Հայաստանի և Լյուքսեմբուրգի վարչապետներն անդրադարձել են Հայաստան–Ադրբեջան խաղաղության գործընթացին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում անցկացվող «Համաշխարհային դարպասներ» միջազգային երկրորդ համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի վարչապետ Լյուկ Ֆրիդենի հետ։
Կողմերը քննարկել են Հայաստան–Լյուքսեմբուրգ հարաբերությունների օրակարգային հարցեր, ընդգծել առևտրատնտեսական կապերի զարգացման անհրաժեշտությունը և մտքեր փոխանակել Հայաստան–Եվրամիություն համագործակցության խորացման շուրջ։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստան–Ադրբեջան խաղաղության գործընթացին՝ կարևորելով տարածաշրջանային կայունությունն ու փոխգործակցությունը։

Премьер-министры Армении и Люксембурга обсудили вопросы повестки двусторонних отношений
Необходимо развитие торгово-экономических связей. Об этом было заявлено на встрече главы Правительства Армении Никола Пашиняна с премьер-министром Люксембурга Люком Фриденом на полях проходящей в Брюсселе второй Международной конференции «Global Gateway».
Как сообщили в пресс-службе Правительства республики, стороны обсудили вопросы повестки армяно-люксембургских отношений, подчеркнули необходимость развития торгово-экономических связей и обменялись мнениями вокруг углубления сотрудничества Армения – Европейский союз.
Собеседники также затронули мирный процесс Армения –Азербайджан, подчеркнув важность региональной стабильности и взаимодействия.