Ասրյանը բանակային զորամիավորումներից մեկում էր
«Հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն այցելել է N բանակային զորամիավորում, հանդիպել հրամանատարական կազմի, զորամասերի սպայական կազմերի հետ։
Ամփոփվել են իրականացված աշխատանքները։ Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն ընդհանուր առմամբ բարձր է գնահատել կատարված աշխատանքները, նշել առկա խնդիրները և տվել համապատասխան հանձնարարականներ՝ առաջիկա անելիքների վերաբերյալ։
Հանդիպման ավարտին ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը ծառայության ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին պարգևատրել է արժեքավոր նվերներով և պատվոգրերով»։

Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении посетил N-ский армейский корпус
Первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник Генерального штаба Вооруженных сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян 9 октября посетил N-ский армейский корпус, встретился с командным и офицерским составом воинских частей.
Как сообщили в пресс-службе МО Армении, были подведены итоги проделанной работы.
Генерал-лейтенант Эдвард Асрян в целом высоко оценил проделанную работу, отметил имеющиеся проблемы и дал соответствующие поручения относительно предстоящих задач.
В завершение встречи начальник Генерального штаба Вооруженных сил Эдвард Асрян наградил отличившихся при исполнении служебных обязанностей военнослужащих ценными подарками и почетными грамотами.