ՔՊ-ականները կգնան Թուրքիա
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները կմեկնեն Թուրքիա. կարգադրությունը ստորագրել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2025 թվականի նոյեմբերի 16-20-ը Ստամբուլ (Թուրքիայի Հանրապետություն) գործուղել ԵԱՀԿ ԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար, Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանին, պատվիրակության անդամներ, Ազգային ժողովի պատգամավորներ Մարիա Կարապետյանին, Լիլիթ Մինասյանին, Արթուր Հովհաննիսյանին, ինչպես նաեւ պատվիրակության քարտուղար, Ազգային ժողովի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության միջազգային կազմակերպությունների բաժնի գլխավոր մասնագետ Մարիամ Հաջի-Հակոբյանին»,- նշվում է կարգադրությունում։
Նշենք, որ Մարիամ Հաջի-Հակոբյանն ԱԺ փոխնախագահ, Թուրքիայի հետ բանակցություններում Հայաստանի ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանի կինն է։

Депутаты от правящей партии Армении отправятся в Турцию
Депутаты фракции «Гражданский договор» Национального собрания Армении примут участие в осенней сессии Парламентской ассамблеи ОБСЕ, которая пройдёт в Стамбуле (Турецкая Республика) с 16 по 20 ноября 2025 года. Соответствующее распоряжение подписал председатель парламента Ален Симонян.
Согласно документу, в состав делегации вошли:
• глава парламентской делегации в ПА ОБСЕ, председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Саргис Ханданян;
• депутаты Мария Карапетян, Лилит Минасян и Артур Ованнисян;
• а также секретарь делегации — главный специалист отдела международных организаций управления по внешним связям аппарата парламента Армении Мариам Гаджи-Акопян.
Отметим, что Мариам Гаджи-Акопян является супругой вице-спикера парламента Рубена Рубиняна, представляющего Армению в переговорах с Турцией.