Սուրեն Պապիկյանը հետևել է ՊՆ թիմերի մասնակցությամբ ֆուտբոլի մրցաշարի եզրափակչին և պարգևատրել մրցանակակիրներին
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարության կենտրոնական ապարատի ստորաբաժանումների հավաքական թիմերի մասնակցությամբ անցկացվող ֆուտբոլի առաջնության եզրափակիչ փուլը։
Եզրափակչի մասնակից թիմերի խաղերի ընթացքին հետևել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, ՊՆ, ԶՈՒ, ԶՈՒ ԳՇ այլ բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, զինվորականներ։
Թեժ մրցապայքարի արդյունքում ՊՆ կենտրոնական ապարատի ֆուտբոլի առաջնության հաղթող է ճանաչվել ԳՇ-5 թիմը։ Երկրորդ և երրորդ տեղերն են զբաղեցրել համապատասխանաբար ՊՆ-1 և ԳՇ-7 թիմերը։
Շնորհավորելով առաջնության արդյունքներով մրցանակային տեղեր զբաղեցրած թիմերին՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծել է նման միջոցառումներ կազմակերպելու կարևորությունը զինծառայողների միջև առողջ մրցակցային ոգու, կարգապահության և թիմային համախմբվածության ձևավորման գործում։

Сурен Папикян присутствовал на финале футбольного турнира с участием команд Минобороны и вручил награды победителям
В административном комплексе Министерства обороны Республики Армения состоялся финальный этап футбольного турнира с участием сборных команд подразделений центрального аппарата Минобороны.
За ходом финальных матчей наблюдали министр обороны РА Сурен Папикян, первый заместитель министра обороны — начальник Генерального штаба ВС РА, генерал-лейтенант Эдвард Асрян, а также высокопоставленные представители Министерства обороны, Вооружённых сил и Генштаба.
По итогам напряжённой борьбы победителем футбольного чемпионата центрального аппарата Минобороны стала команда ГШ-5. Второе и третье места заняли команды Минобороны-1 и ГШ-7 соответственно.
Поздравив команды, занявшие призовые места, министр обороны подчеркнул важность проведения подобных мероприятий для формирования здорового духа соперничества, дисциплины и командного единства среди военнослужащих.