44-օրյա պատերազմի որևէ քաղաքական պատասխանատու բանտում չէ, բայց անազատության մեջ են նահատակված նվիրյալների ծնողները, ընտանիքի անդամները. Տիգրան Աբրահամյան
44-օրյա պատերազմից 5 տարի է անցել և որևէ քաղաքական պատասխանատու բանտում չէ, այս մասին հայտարարել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, սակայն, անազատության մեջ են նույն այդ պատերազմում նահատակված նվիրյալների ծնողները, ընտանիքի անդամները, որոնց պայքարն այս տարիներին պատերազմի հանգամանքների բացահայտման և որդիների ճակատագրի հստակեցման ուղղությամբ է:
«Արսեն Ղուկասյանն, ով առողջական լրջագույն խնդիրներ ունի, բանտում է, իսկ դատախազությունը, որը կարող էր այդ չարաբաստիկ որոշումը փոխել` չարեց:

Тигран Абрамян: ни один политический деятель, ответственный за 44-дневную войну, не находится в тюрьме, тогда как в заключении — родители и родственники павших героев
С момента 44-дневной войны прошло уже пять лет, однако ни один политический деятель, несущий ответственность за её последствия, до сих пор не понёс наказания и не оказался в тюрьме. Об этом заявил секретарь фракции парламента Армении «Честь имею» Тигран Абрамян.
По его словам, вместо этого в заключении находятся родители и члены семей преданных воинов, отдавших жизнь за Родину. Именно они на протяжении всех этих лет ведут борьбу за раскрытие обстоятельств войны и установление судьбы своих сыновей.
«Арсен Гукасян, имеющий серьёзные проблемы со здоровьем, находится в тюрьме, несмотря на то, что прокуратура могла изменить это роковое решение, но не сделала этого.