Խաղողի մթերման գործընթացը գնում է ողջ թափով. մեր գործարարների շատ մեծ տոկոսը արժանի է խորը հարգանքի. Գևորգ Պապոյան
11/10/2025 09:48
Խաղողի մթերման գործընթացը գնում է ողջ թափով, այս մասին հայտարարել է Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը՝  հրապարակելով կադրեր Պռոշյանի կոնյակի գործարանից։
«Առհասարակ, մեր գործարարների շատ մեծ տոկոսը արժանի է խորը հարգանքի և պետք է ամեն օր գնահատել իրենց աշխատանքը։
Սակայն կան նաև այնպիսիները, ում «խոսքը այդպես էլ երբեք գործ չի դառնում» և’ բիզնեսում, և’ քաղաքականության մեջ»,- հավելել է նա։

Геворг Папоян: սезон заготовки винограда идёт полным ходом, и большинство наших предпринимателей заслуживают глубокого уважения
11/10/2025 10:48
Сезон заготовки винограда идёт полным ходом. Об этом заявил министр экономики Армении Геворг Папоян, опубликовав кадры с завода коньяка в селе Прошян.
«В целом, значительная часть наших предпринимателей заслуживает глубокого уважения. Их труд должен цениться ежедневно», — отметил министр.
В то же время он подчеркнул, что есть и такие, «чьи слова так и не превращаются в действия — ни в бизнесе, ни в политике».