ՀՀ ներկայիս վարչապետը պետական դավաճանություն է գործել, իսկ դավաճանները պետք է պատժվեն. Ջուլֆալակյան
Ըմբշամարտի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանը գրում է. «Ձևավորվող քաղաքական նոր ուժերին…
Թույլ մի՛ տվեք, որ ՔՊ-ի ստերը շարունակվեն տարածվել և դառնալ ընդունելի՝ հանրության ականջների համար:
Մի՛ կաշկանդվեք ճիշտը բարձրաձայնել/կրկնել:
Հիշեցման կարգով՝ շատ կարևորի մասին…
Իշխանության գալուց հետո առաջին իսկ քայլով ՔՊ-ն հարվածել է ՀԱՊԿ-ին
(10 հուլիս, 2018թ – Խաչատուրովի հետկանչը…):
Հայտարարել է, որ Արցախի հարցով բանակցությունները սկսում է սեփական զրոյական կետից։
ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը պատասխանել է, որ նման բան իրենց հետ համաձայնեցված չի եղել։
ՔՊ-ն մերժել է կարգավորման շուրջ Մինսկի խմբի առաջարկները, միակողմանիորեն փորձել է փոխել բանակցությունների ձևաչափը՝ պահանջելով Արցախը դարձնել բանակցային կողմ, ապա սկսել է առանց միջնորդ բանակցել Ադրբեջանի հետ։
Պատերազմի սկսվելուց հետո Ռուսաստանն առաջարկել էր հոկտեմբերի 6-ին կանգնեցնել այն՝ անհամեմատ ավելի լավ պայմաններով, քան ստացանք նոյեմբերի 9-ին: Եվ, իհարկե, առանց զոհերի նման թվի…
Պատուհասը մերժել է այդ առաջարկը (անձամբ է խոստովանել ԱԺ ամբիոնից):
Ամբողջ 44-օրյա պատերազմը վարվել է սխալների, ստի և մանիպուլյացիայի միջոցով՝ խախտելով հաղթական պատերազմ վարելու բոլոր կանոնները (պառակտման սերմանում, բանակի կազմաքանդում, համալրման դադարեցում…):
2020թ նոյեմբերի 9-ի հրադադարը ստացվեց հենց Ռուսաստանի միջնորդությամբ, որից հետո պահեցինք թեկուզ և փոքր, բայց Արցախի մի մասը՝ հետագայում կարգավիճակ ստանալու հնարավորությամբ։
Ապա 2022թ հոկտեմբերի 6-ին հանցագործը գնաց Պրահա և հրաժարվեց Արցախից՝ ճանաչելով այն Ադրբեջանի մաս (Շառլ Միշելի և Մակրոնի մասնակցությամբ)։
Կրեմլից միանգամից հայտարարել են, որ դա անակնկալ էր, և իրենք տեղյակ չեն եղել հայկական կողմի նման ծրագրի մասին:
Պարզ է, որ ՀՀ իշխանության այդ քայլից հետո ոչ մի երկիր չէր կարող կանգնել Արցախի կողքին, երբ Արցախի օրինական տերը՝ Հայաստանը, հրաժարվել էր վերջինից:
Մեղադրել Ռուսաստանին, ԱՄՆ-ին, Ֆրանսիային կամ այլ ուժերի՝ մեզ չօգնելու մեջ՝ ուղղակի մանիպուլյացիա է ՔՊ-ի և նրա աջակիցների կողմից:
Վերադառնանք պատուհասին.
Երբ ՀՀ վարչապետը, ով պատերազմի ժամանակ զինված ուժերի գերագույն հրամանատարն է, կրկին ԱԺ ամբիոնից հայտարարում է, որ «Արցախը թոկ էր՝ Հայաստանի վզից գցած» և նա այդ թոկը կտրել է… դա ինքնախոստովանություն է:
Երբ հարցին, թե հնարավորության դեպքում այլ կերպ կվարվե՞ր՝ պատասխանում է՝ «ո՛չ, նույնությամբ կկրկնեի»… դա ևս ինքնախոստովանություն է:
Խոստովանություն՝ Արցախը հանձնելու մասին:
ՀՀ ներկայիս վարչապետն իր ՔՊ-ով Արցախի/Հայաստանի հանդեպ պետական դավաճանություն է գործել: Իսկ դավաճանները պետք է պատժվեն:

«Действующий премьер-министр Армении совершил государственную измену, а предатели должны быть наказаны» — Джулфалакян
13/10/2025 11:20
Чемпион мира и Европы, армянский борец греко-римского стиля, бывший депутат НС Армен Джулфалакян пишет:
«Формирующимся политическим силам…
Не позволяйте лжи «Гражданского договора» продолжать распространяться и становиться приемлемой для ушей общества.
Не стесняйтесь громко произносить и повторять правду.
Напоминаю очень важное…
После прихода к власти партия «Гражданский договор» первым же своим шагом нанесла удар по ОДКБ (10 июля 2018 г. — отзыв Хачатурова…).
Было объявлено, что переговоры по Арцахскому вопросу начинаются с нулевой точки.
Минская группа ОБСЕ ответила, что такие шаги не согласовывались с ними.
Партия «Гражданский договор» отвергла предложения Минской группы по урегулированию, в одностороннем порядке попыталась изменить формат переговоров, потребовав сделать Арцах стороной переговоров, а затем начала вести переговоры с Азербайджаном без посредников.
После начала войны Россия предложила 6 октября остановить её на гораздо более выгодных условиях, чем те, что мы получили 9 ноября; и, разумеется, без такого количества жертв…
Пашинян отверг это предложение (он сам сознался в этом с трибуны НС).
Вся 44-дневная война велась через ошибки, ложь и манипуляции, нарушая все правила ведения победоносной войны (посевы раскола, разрушение структуры армии, прекращение пополнения…).
Перемирие 9 ноября 2020 г. было достигнуто при посредничестве России, после чего мы сохранили хотя бы часть Арцаха, с возможностью дальнейшего получения статуса.
Затем, 6 октября 2022 г., преступник отправился в Прагу и отказался от Арцаха, признав его частью Азербайджана (при участии Шарля Мишеля и Эмманюэля Макрона).
Из Кремля тут же заявили, что это стало сюрпризом и они не знали о подобном плане с армянской стороны.
Очевидно, что после такого шага властей РА ни одна страна не могла встать на сторону Арцаха, когда его законный владелец — Армения — отказался от него.
Обвинять Россию, США, Францию или другие акторы в том, что оставили нас — это просто манипуляция со стороны «Гражданского договора» и её сторонников.
Вернёмся к Пашиняну.
Когда премьер-министр РА, который в военное время является верховным главнокомандующим, снова с трибуны НС заявляет, что «Арцах был петлёй на шее Армении, и он эту петлю снял» — это признание.
Когда на вопрос, изменил бы он своё поведение при возможности, он отвечает: «нет, я бы поступил так же» — это также признание.
Признание сдачи Арцаха.
Действующий премьер-министр РА вместе со своей партией «Гражданский договор» совершил государственную измену по отношению к Арцаху/Армении. А предатели должны быть наказаны.
Другого варианта просто быть не может».