Նիկո՛լ, քո կրթությունից խոսիր, տեսնենք՝ այդ ի՞նչ գրողի տարած «աշխատանք» է քեզ գտել ու պոկ չի գալիս. Զաքարյան
15/10/2025 09:58
«Նիկո՛լ, երեկ տվածդ խորհրդի հետ կապված մի բան հարցնեմ:
Մի քիչ քո կրթությունից խոսիր, տեսնենք՝ այդ ի՞նչ գրողի տարած «աշխատանք» է քեզ գտել ու պոկ չի գալիս: Պատմիր տեսնենք՝ այդ ի՞նչ ծրագրով են քեզ «կրթել ու աշխատանք» տվել, որ մի ամբողջ ժողովրդի դարավոր երազանքն ու արյուն-քրտինքը, այդքան զոհերի գնով հանգիստ տվեցիր թշնամուն:
Պատմի՛ր տեսնենք՝ քեզ փնտրած ու գտած այդ ազգակործան աշխատանքի համար, ո՞ր երկրի ուսումնական ծրագրով (կապիտուլյացիոն) ես վերապատրաստվել: Կա՞ աշխարհում այդպիսի կրթություն:
Ասեմ, որ երեկ շատ կարևոր խորհուրդ ես տվել, լրիվ համամիտ եմ: Մարդկանց որոշ մասին իրոք պետք է կրթություն, կրթություն և էլի կրթություն, որովհետև առանց կրթության մարդը չի կարող նորմալ վարչապետ ունենալ ու չի կարող հասկանալ, որ պատերազմը պարտված ու հայրենիքից հրաժարված թիվ մեկ ղեկավարին պետք է պատասխանատվության ենթարկել, ոչ թե վերընտրել»:

Закарян: Никол, расскажи мне о своём образовании — какая «чёртова работа» прилипла к тебе и не отпускает?
15/10/2025 10:25
«Никол, хочу задать тебе один вопрос по поводу совета, который ты дал вчера.
Расскажи немного о своём образовании — что это за «чёртова работа» прилипла к тебе и не отпускает? Расскажи, в рамках какой программы тебя «обучили и трудоустроили», раз ты без зазрения совести сдал врагу вековую мечту народа, завоёванную кровью, потом и ценой тысяч жизней?
Интересно, по какому капитуляционному учебному плану тебя переподготовили для той гибельной миссии, которую ты выполняешь? Есть ли вообще в мире такое «образование»?
Кстати, вчера ты дал очень важный совет, с которым я полностью согласен: действительно, некоторым людям нужно образование, образование и ещё раз образование. Потому что без образования народ не может иметь нормального премьер-министра. И он не способен понять, что человек, потерпевший поражение в войне и отрекшийся от родины, должен быть предан суду, а не переизбран».