ՔՊ-ն մեր զավակների պահած տարածքներն անգամ տեր լինելու կարողություն չունեցավ, իսկ հիմա փորձում են կեղծ խաղաղության օրակարգով պահել իշխանությունը. Խաչիկ Մանուկյան
19/10/2025 15:00
Վաղարշապատ համայնքի ղեկավարի «Հայրենիք» կուսակցության թեկնածու Խաչիկ Մանուկյանը, անդրադառնալով գործող իշխանության տարիներին Էջմիածնում իրականացված գործունեությանը, ընդգծում է, որ ՔՊ-ի կառավարման տարիները կարելի է բնութագրել մեկ բառով՝ թալան։
«Այսօր Էջմիածնի արդեն նախկին ՔՊ-ական քաղաքապետին դատում են, բայց նա պարզապես տեսել է, որ բոլորը թալանում են, և ինքն էլ է նույնը արել։ Ամբողջ թիմը թալանով էր զբաղված։ Տեսնում ենք, թե ինչպես են ազուտակով տենդերները շահում։ Որտեղ փող կար, ՔՊ-ականները, ինչպես ճանճը՝ կեղտի վրա, հավաքվում էին ամբողջ թիմով ու կլլում ամեն ինչ»,– ասում է Մանուկյանը։
Նա ընդգծում է, որ գործող իշխանությունն անկարող է նույնիսկ այն տարածքների նկատմամբ պատասխանատվություն ստանձնելու, որոնք պաշտպանվել են մեր զինվորների կյանքի գնով․
«Նրանք անկարողներ են, մեր զավակների պահած տարածները անգամ տեր լինելու կարողությունը չունեցան։ Հիմա փորձում են դա ներկայացնել որպես խաղաղության գործընթաց։ Սա կեղծ օրակարգ է։ Մենք պետք է մեր բնակիչներին ցույց տանք իրական պատկերը, որովհետև անտարբերությունը ամենամեծ չարիք է։ Եթե թույլ տանք, որ ՔՊ-ն նորից իր ոտքը հաստատի, վստահ եղեք՝ հերթական նահանջն է լինելու»։

Партия «Гражданский договор» не смогла сохранить даже те территории, которые наши сыновья удерживали ценой жизни, а теперь пытается удержаться у власти за счёт фальшивой повестки мира — Хачик Манукян
19/10/2025 16:00
Кандидат от партии «Отечество» на пост главы общины Вагаршапат Хачик Манукян, комментируя деятельность действующих властей в Эчмиадзине за годы правления партии «Гражданский договор», заявил, что эти годы можно охарактеризовать одним словом — грабёж.
«Сегодня уже бывшего мэра Эчмиадзина от правящей партии судят, но ведь она просто видела, что все воруют — и делала то же самое. Вся команда занималась грабежом. Мы видим, как тендеры выигрываются целыми кланами, заранее распределяются. Где бы ни были деньги — представители партии власти, словно мухи на падаль, слетались всей командой и пожирали всё», — заявил Манукян.
Он также подчеркнул, что нынешняя власть оказалась неспособной даже сохранить те территории, которые были защищены ценой жизней армянских солдат:
«Они — неспособные. Даже те земли, которые наши сыновья удержали ценой собственной жизни, они не смогли удержать. И теперь пытаются выдать это за якобы "мирный процесс". Это — фальшивая повестка. Мы должны показать нашим гражданам реальную картину. Потому что равнодушие — самое опасное зло. Если позволим правящей партии вновь закрепиться, будьте уверены — это обернётся очередным отступлением».