Գյումրիում ոստիկանությունը կրկին նոր ուժեր է համալրել. Ղուկասյանին քաղաքապետարանից հանելու համար քայլեր են նախապատրաստվում
Գյումրու քաղաքապետարանի մոտ իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ։
Քաղաքապետարանի առջև հավաքված մեծ թվով գյումրեցիներն իրենց բողոքն են արտահայտում քաղաքապետարանում քննչական գործողություններից, քաղաքապետի և մյուսների ձերբակալություններից։
Գյումրու քաղաքապետարան են ժամանել փոխոստիկանապետեր Կարեն Հակոբյանը, Վարդան Վարդանյանը, նաև ոստիկանական զորքերի հրամանատար Հայկ Բաբայանը։
Ոստիկանությունը նոր ուժեր է կենտրոնացնում քաղաքապետարանի մոտ։ Նշվում է, որ ոստիկանությունը կենտրոնական հրապարակը փակելու մտադրություն ունի, որպեսզի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին կարողանան քաղաքապետարանի շենքից դուրս հանել։
Ի դեպ, քաղաքապետարանի մոտ է նաև Վարդան Ղուկասյանի դուստրը, ում թույլ չտվեցին ներս մտնել։
Հիշեցնենք, որ ուժային կառույցների աշխատակիցները վաղ առավոտյան մտել են Գյումրիի քաղաքապետարան։
Քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին մեկուսացրել են, դռան մոտ զինված ոստիկաններ են կանգնած։ Աշխատակիցները փորձում են ներս մտնել և թույլ չտալ, որ քաղաքապետին ձերբակալեն։

В Гюмри полиция вновь стянула дополнительные силы: готовятся действия по выведению Гукасяна из мэрии
Обстановка у здания мэрии Гюмри остаётся напряжённой.
Сотни жителей города собрались у мэрии, выражая протест против следственных действий, проводимых в здании, а также в связи с задержанием мэра Вардана Гукасяна и других должностных лиц.
На место прибыли заместители начальника полиции Карен Акопян и Вардан Варданян, а также командующий полицейскими войсками Айк Бабаян.
Полиция продолжает усиливать присутствие у здания мэрии. По имеющимся данным, силовики планируют перекрыть центральную площадь, чтобы обеспечить возможность вывода мэра Вардана Гукасяна из административного здания.
На месте находится и дочь мэра, которой, по сообщениям, не позволили войти внутрь.
Напомним, с раннего утра сотрудники силовых структур вошли в здание мэрии Гюмри.
Мэр Вардан Гукасян изолирован, у его кабинета дежурят вооружённые сотрудники полиции. Сотрудники мэрии пытаются пройти внутрь, чтобы не допустить задержания мэра.