Հայաստանի և Հունաստանի ԱԳ նախարարներն անդրադարձել են «Թրամփի ուղու» կյանքի կոչմանը
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Յորղոս Գերապետրիտիսի հետ։
Նախարարները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման հարցեր՝ ներառյալ առկա մեխանիզմների միջոցով ՀՀ դիմակայունության ամրապնդմանն ուղղված նախաձեռնությունները։
Արարատ Միրզոյանը և Յորղոս Գերապետրիտիսն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային զարգացումներին, Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության պայմաններում փոխկապակցվածության խթանման ծրագրեին, այդ թվում՝ Հայաստանում «Թրամփի ուղու» կյանքի կոչմանը։

Главы МИД Армении и Греции обсудили реализацию проекта «Путь Трампа»
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провёл встречу с министром иностранных дел Греции Йоргосом Герапетритисом.
Стороны обсудили вопросы углубления партнёрства между Арменией и Европейским союзом, в том числе инициативы, направленные на укрепление устойчивости Армении с использованием действующих механизмов.
Арарат Мирзоян и Йоргос Герапетритис также обменялись мнениями о региональных процессах и программах по развитию взаимосвязанности в условиях установившегося мира в Южном Кавказе, включая реализацию проекта «Путь Трампа» в Армении.