Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունք է դրսևորվում․ նրան չեն տրամադրել սնունդ․ Փոստանջյան
21/10/2025 11:43
Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ անմարդկային, վատ վերաբերմունք է դրսևորվում։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։
«Նրան չեն տրամադրել սնունդ, նա ունի շաքարային դիաբետ, չունի հագուստ, 24 ժամ չի կարողացել օգտվել հիգիենայի պարագաներից»,-ասաց նա։
Փաստաբանի խոսքով, կիսատ փաստաթղթերով մարդուն զրկել են ազատությունից․ «Գործ ունենք ակնհայտ պատվիրված շինծու քրեական գործի հետ, որը նպատակ ունի զրկել Գյումրին կառավարելու իրավունքից ու ստեղծել քաոս»։

Заруи Постанджян: в отношении Вардана Гукасяна проявляется бесчеловечное обращение — ему не предоставляют еду
21/10/2025 12:04
В отношении мэра Гюмри Вардана Гукасяна, находящегося под арестом, проявляется бесчеловечное и недопустимое обращение. Об этом в беседе с журналистами заявила его адвокат Заруи Постанджян.
«Ему не предоставили еду, хотя он страдает сахарным диабетом. У него нет одежды, и в течение 24 часов он не имел доступа к средствам гигиены», — отметила она.
По словам адвоката, человека лишили свободы на основании неполного комплекта документов:
«Мы имеем дело с явно сфабрикованным, заказным уголовным делом, целью которого является лишить Гюмри права на самостоятельное управление и ввести город в хаос», — заявила Постанджян.