ՀՀ-ն ողջունում է Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությունը՝ դեպի Հայաստան բեռների տարանցման սահմանափակումների վերացման մասին
21/10/2025 14:14
Հայաստանի Հանրապետությունը ողջունում է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի հայտարարությունը՝ դեպի Հայաստան բեռների տարանցման սահմանափակումների վերացման մասին, այս մասին գրել է վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը։
«Այս քայլը կարևոր նշանակություն ունի տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացման, փոխվստահության ամրապնդման և Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղության ինստիտուցիոնալացման գործում՝ Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին համահունչ»,-գրել է Բաղդասարյանը։

Республика Армения приветствует заявление президента Азербайджана о снятии ограничений на транзит грузов в Армению
21/10/2025 14:28
Республика Армения приветствует заявление президента Азербайджанской Республики о снятии ограничений на транзит товаров в Армению. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян.
«Этот шаг имеет большое значение для открытия региональных коммуникаций, укрепления взаимного доверия и институционализации мира, установленного между Арменией и Азербайджаном, в соответствии с договорённостями, достигнутыми в Вашингтоне», — написала она.
Ранее президент Азербайджана заявил о снятии всех ограничений на транзит грузов в Армению