Այն, որ վարչական ռեսուրսներ կկիրառվեն, ես կասկած անգամ չունեմ. Խաչիկ Մանուկյան (Տեսանյութ)
«Ես ուզում եմ, որ վաղարշապատցին Խոյ համայնքի հետ հաղթի, իր ինքնությունը պահպանի և  աշխարհին ցույց տա, որ մենք հայոց արժեհամակարգի կրողն ենք»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մանուկյանը։
Հարցին՝ եթե ընտրվի համայնքապետ, իշխանությունն ինչպե՞ս կվարվի իր հետ, հաշվի առնելով ընդդիմադիր համայնքապետերի նկատմամբ վերաբերմունքն ու գործողությունները՝ Մանուկյանը պատասխանեց.
«Չարությամբ եկողները չարությամբ կպատասխանեն։ Երբևէ որևէ բանից չեմ նահանջել։ Ասեմ՝ այսօրվա իմ արշավը մեկնարկել եմ «Եռաբլուրից»։  Ես «Եռաբլուրի» քաջերի զինվորն եմ, բոլոր այն «դուխով փալասները», ովքեր կփորձեն չար գործողություններ անել, «կփալասվեն» հայ ժողովրդի ոտքերի տակ»։
Անդրադառնալով իշխանությունների կողմից վարչական ռեսուրսների չարաշահմանը՝ Մանուկյանը նշեց.«Դրանով պետք է զբաղվի իրավական համակարգը, ես դրա մասին չեմ կարող կարծիք հայտնել։ Այն, որ վարչական ռեսուրսներ կկիրառվեն, ես կասկած անգամ չունեմ։  Ես կուզենայի չարության ռեսուրսները չկիրառեն և այնպես չանեն, որ մեր ժողովուրդը վերջնականապես  հիասթափվի  բոլոր նրանցից, ովքեր այսօր երկրում ստանձնել են իշխանության ղեկը»։
Մանուկյանը վաղարշապատցիներին խոստանում է լուծել սոցիալական խնդիրները՝ հնարավորինս արագ.«Դա պետք է արվի միասին, ես չեմ ասում, որ դա միայն համայնքապետը պետք է լուծի։ Գյուղական համայնքներ այցելեցի և հասկացա, որ գյուղերը պետք է ունենան գյուղատնտեսներ, անասնաբույժներ, խորհրդատուներ, որոնք բիզնեսը կկարողանան ծրագրել, որպեսզի գյուղացին ֆինանսական կորուստներ չունենա։
Արցախահայերին էլ պետք է աջակցենք, որոնք մեծագույն խնդրի առաջ են կանգնած։ Ինտեգրումը պետք է կազմակերպել, որպեսզի իրենց սեփական հողի վրա զգան՝ չբացառելով Արցախ վերադարձը»։

Хачик Манукян: не сомневаюсь, что власти применят административный ресурс
Сегодня стартовала агитационная кампания по выборам в органы местного самоуправления укрупнённой общины Вагаршапат. В выборах участвует также партия «Отечество», кандидатом на пост главы общины выдвинут Хачик Манукян.
«Я хочу, чтобы жители Вагаршапата вместе с жителями общины Хой одержали победу, сохранили свою идентичность и продемонстрировали миру, что мы — носители армянских ценностей», — заявил он журналистам.
Отвечая на вопрос о возможном давлении со стороны властей в случае его избрания, учитывая отношение к оппозиционным главам общин, Манукян отметил:
«Кто приходит со злом — получат в ответ зло. Я никогда не отступал. Сегодня свою предвыборную кампанию я начал с Ераблура. Я — солдат героев Ераблура. А все те "смелые тряпки", кто попытаются действовать злобно, будут раздавлены под ногами армянского народа».
Кандидат также выразил уверенность в том, что на выборах будет использован административный ресурс:
«Оценку должны давать правоохранительные органы. Но у меня нет ни малейших сомнений, что административный ресурс будет применён. Хотелось бы, чтобы ресурсы зла не использовались, иначе народ окончательно разочаруется во всех, кто сегодня у власти».
Манукян пообещал в приоритетном порядке заняться решением социальных вопросов:
«Решать проблемы нужно совместно. Это не только задача главы общины. В сёлах должны быть агрономы, ветеринары, консультанты, которые помогут планировать бизнес, чтобы крестьяне не терпели убытков».
Отдельно он подчеркнул необходимость поддержки переселенцев из Арцаха:
«Арцахцы оказались перед серьёзнейшими вызовами. Их интеграция должна быть организована так, чтобы они чувствовали себя на своей земле, при этом не исключая возможность возвращения в Арцах».