Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Ռուսաստանի դեսպանին
«Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 24-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և կարևորել երկու երկրների դատախազությունների համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում, ի թիվս երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի, կողմերն անդրադարձել են 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին Երևանում կայացած՝ Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի հոբելյանական՝ 10-րդ նիստի արդյունքներին»:

Генеральный прокурор Армении приняла посла России в Армении
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Анна Вардапетян приветствовала посла в Генеральной прокуратуре Республики Армения и подчеркнула важность сотрудничества между прокуратурами двух стран.
В ходе встречи, среди прочих вопросов, представляющих взаимный интерес, стороны обсудили итоги 10-го юбилейного заседания Межгосударственного антикоррупционного совета, состоявшегося в Ереване 3 октября 2025 года.