1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից պետական բյուջե վճարվել է 1 տրիլիոն 439 միլիարդ 339 միլիոն դրամ
Հրապարակվել է 2025 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը։
1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից 2025 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում պետական բյուջե ընդհանուր առմամբ վճարվել է ավելի քան 1 տրիլիոն 439 միլիարդ 339 միլիոն դրամ, նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը կազմել է 1 տրիլիոն 323 միլիարդ 206 միլիոն դրամ, կամ ավելի է հավաքագրվել 116 միլիարդ 133 միլիոն դրամ:
Հարկային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 1 տրիլիոն 178 միլիարդ 761 միլիոն դրամ, նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը կազմել է 1 տրիլիոն 95 միլիարդ 131 միլիոն դրամ, կամ ավելի է հավաքագրվել 83 միլիարդ 630 միլիոն դրամ։
Մաքսային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 260 միլիարդ 577 միլիոն դրամ, նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը կազմել է 228 միլիարդ 74 միլիոն դրամ, կամ ավելի է հավաքագրվել 32 միլիարդ 503 միլիոն դրամ։

1000 крупных налогоплательщиков Армении с января по сентябрь заплатили в госбюджет более 1 трлн 439 млрд 339 млн драмов
25/10/2025 14:02
Комитет государственных доходов сообщает, что информация о налогах и сборах, уплаченных первыми 1000 крупными налогоплательщиками в период с января по сентябрь 2025 года, опубликована на официальном сайте Комитета государственных доходов.
Как сообщили в пресс-службе КГД Армении, 1000 крупных налогоплательщиков в период с января по сентябрь 2025 года заплатили в государственный бюджет в общей сложности более 1 трлн 439 млрд 339 млн драмов, тогда как в прошлом году аналогичный показатель составлял 1 трлн 323 млрд 206 млн драмов. Рост составил 116 млрд 133 млн драмов.
Сумма платежей, произведенных в налоговый орган, составила более 1 трлн 178 млрд 761 млн драмов, а сумма платежей, произведенных в таможенный орган, — более 260 млрд 577 миллионов драмов. Показатели за аналогичный период прошлого года: 1 трлн 95 млрд 131 млн драмов — в налоговый орган (рост составил 83 млрд 630 млн драмов); 228 млрд 74 млн драмов — в таможенный орган (рост составил 32 млрд 503 млн драмов).