Եթե Վազգեն Սարգսյանը կենդանի լիներ, Ղարաբաղի հետ տեղի չէր ունենա այն, ինչ տեղի ունեցավ. Սասուն Միքայելյան
27/10/2025 11:22
«Երկրապահը» պահանջատեր է հոկտեմբերի 27-ի բացահայտման հարցում, «Եռաբլուրում» այս մասին հայտարարեց ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանը։
«Առավել ևս, որ այսօր արտաքին քաղաքական կուրս է փոխվել։ Չի կարող չբացահայտվել։ Եթե հոկտեմբերի 27-ը չբացահայտվեց, մեր պետությունն ապագա չի ունենա։
Հոկտեմբերի 27-ին ոչ թե կառավարության ղեկավարությունը գլխատվեց, այլ խարխլվեց մեր պետականությունը»,-ասաց Միքայելյանը։
Նրա խոսքով՝ եթե Վազգեն Սարգսյանը կենդանի լիներ, Ղարաբաղի հետ տեղի չէր ունենա այն, ինչ տեղի ունեցավ։
«Բայց ես երբեք չեմ հուսահատվում։ Պետք է համախմբված, հզոր լինենք, բանակի կողքին լինենք»,-ասաց Միքայելյանը։

Если бы Вазген Саркисян был жив, то с Карабахом не произошло бы того, что произошло — Сасун Микаелян
27/10/2025 11:37
«Союз добровольцев «Еркрапа» требует раскрытия обстоятельств событий 27 октября», — заявил председатель Союза добровольцев Сасун Микаелян в воинском пантеоне «Ераблур».
«Тем более, что сегодня изменился внешний политический курс. Это не может остаться нераскрытым. Если обстоятельства событий 27 октября не будет раскрыты, у нашего государства не будет будущего.
27 октября была не просто устранена верхушка правительства, а подорвана сама государственность», — отметил Микаелян.
По его словам, если бы Вазген Саркисян был жив, то с Карабахом не произошло бы того, что произошло.
«Но я никогда не теряю надежды. Мы должны быть объединёнными, сильными и стоять рядом с армией», — добавил он.