Արմեն Գրիգորյանը կմեկնի Մոսկվա
Կառավարության որոշման մեջ նշվում է. «Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով, հիմք ընդունելով կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N 2335-Ն և վարչապետի 2018 թվականի սեպտեմբերի 19-ի N 1230-Ն որոշումները՝
1. ԱՊՀ մասնակից պետությունների անվտանգության խորհրդի քարտուղարների 13-րդ հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով՝ Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին, անվտանգության
խորհրդի քարտուղարի խորհրդական Անահիտ Պողոսյանին և օգնական Սևակ Ղահրամանյանին 2025 թվականի նոյեմբերի 5-ին գործուղել Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա)։
2. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմին՝ սահմանված կարգով ապահովել պատվիրակության անդամների գործուղման (գիշերավարձը՝ փաստացի կատարված ծախսերը հիմնավորող փաստաթղթերի հիման վրա) հետ
կապված ծախսերի հատուցումը։
3. Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղարին՝ ապահովել գործուղումից վերադառնալուց հետո երեք աշխատանքային օրվա 2 ընթացքում օրենսդրությամբ նախատեսված հաշվետվությունները Հայաստանի
Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմ և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարություն ներկայացնելը»:

Секретарь Совета безопасности Армении отправится в Москву
«Руководствуясь частью 5 статьи 7 закона «О структуре и деятельности правительства», а также опираясь на решения правительства от 29 декабря 2005 года № 2335-Н и премьер-министра от 19 сентября 2018 года № 1230:
В целях участия в 13-й встрече секретарей Советов безопасности государств — участников СНГ, командировать Секретаря Совета безопасности Республики Армения Армена Григоряна, советника Секретаря Совета безопасности Анаит Погосян и помощника Севака Каграманяна 5 ноября 2025 года в Российскую Федерацию (Москва).
Аппарату премьер-министра Республики Армения обеспечить возмещение расходов, связанных с командировкой членов делегации (в том числе проживания), на основании документов, подтверждающих фактически понесённые расходы.
Секретарю Совета безопасности Республики Армения обеспечить предоставление в течение двух рабочих дней после возвращения из командировки отчётности, предусмотренной законодательством, в аппарат премьер-министра Республики Армения и Министерство иностранных дел Республики Армения».