Եթե պետական անվտանգությունն ու բարեկեցությունը բավարար չեն, ուրեմն պետական բյուջեն բավարար չէ. վարչապետ
27/10/2025 11:14
Հայաստանի անվտանգության բարեկեցության համար չափազանց կարևոր է, որ բյուջեի ընկալումը փոխվի,  ԱԺ-ում այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ըստ նրա՝ բյուջեն ձևավորվում է բոլորի կատարած աշխատանքի արդյունքում։
«Պետական բյուջեն է, որ ապահովում է ՀՀ քաղաքացիների անվտանգությունը, բարեկեցությունը և այլն»,- նշեց նա։
Փաշինյանի խոսքով՝ եթե պետական անվտանգությունն ու բարեկեցությունը բավարար չեն, ուրեմն պետական բյուջեն բավարար չէ։
«Բավարար չէ պետական բյուջեն, ուրեմն մենք բավարար չափով արդյունավետ չենք աշխատում»,- նշեց վարչապետը։

«Если государственная безопасность и благосостояние недостаточны, значит, государственный бюджет недостаточен» — премьер-министр
Премьер-министр Никол Пашинян заявил в Национальном собрании, что для безопасности и благосостояния Армении крайне важно изменить восприятие бюджета.
По его словам, бюджет формируется на основе работы всех граждан.
«Именно государственный бюджет обеспечивает безопасность и благосостояние граждан Республики Армения», — отметил он.
Пашинян подчеркнул: «Если государственная безопасность и благосостояние недостаточны, значит, государственный бюджет недостаточен».
«Если бюджет недостаточен, значит, мы не работаем достаточно эффективно», — добавил премьер-министр.