Դավիթ Համբարձումյանին կալանավորեցին (Տեսանյութ)
Մասիսի համայնքապետ, Մասիս խոշորացված համայնքի ղեկավար, խորհրդարանական ընդդիմության վարչապետի միասնական թեկնածու Դավիթ Համբարձումյանը ժամանեց Երևան։ Նրան կալանավորեցին ինքնաթիռի դռան մոտից։
Նշենք, որ Համբարձումյանի հարազատները, մտերիմներն ու աջակիցները հավաքվել էին «Զվարթնոց» օդանավակայանում` նրան դիմավորելու։ Օդանավակայանում նաև մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր էին կուտակել։
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ  Մասիս համայնքի ղեկավար, ՀՀ վարչապետի թեկնածու Դավիթ Համբարձումյանին դատապարտել էին 6 տարի, 3 ամիս ժամկետով ազատազրկման՝ 7 տարի առաջվա գործով, որով դատարանում քննված ոչ մի վկա մեղադրական ցուցմունք չէր տվել Համբարձումյանի դեմ։
Նա այդ օրերին Հայաստանում չէր, բայց հայտարարությամբ տեղեկացրել էր․ «Նիկոլից ու նրա կամակատար դատաիրավական համակարգից փախչելու միտքն անգամ բացառում եմ։ Շուտով կլինեմ Հայաստանում»։

Мэр города Масис Давид Амбарцумян арестован (видео)
Глава укрупнённой общины Масис, мэр города Масис и единый кандидат от парламентской оппозиции на пост премьер-министра Давид Амбарцумян прибыл в Ереван, где был арестован прямо у трапа самолёта.
Родные, друзья и сторонники Амбарцумяна собрались в аэропорту «Звартноц», чтобы встретить его. Территория аэропорта была оцеплена большим количеством полицейских.
Напомним, несколько дней назад Давид Амбарцумян был приговорён к 6 годам и 3 месяцам лишения свободы по делу семилетней давности, в рамках которого ни один свидетель в суде не дал против него обвинительных показаний.
Ранее, находясь за пределами страны, Амбарцумян заявил:
«Даже мысли не допускаю о бегстве от Никола и исполняющей его прихоти судебно-правовой системы. Вскоре я буду в Армении».