Ալեքսանդր Կոչուբաևը քիչ անց ազատ կարձակվի կալանքից և շուտով կգտնվի կնոջ կողքին
Ալեքսանդր Կոչուբաևի խափանման միջոց կալանքը փոփոխվեց բացակայելու արգելքով, այս մասին հայտնել է փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը։
«Ալեքսանդր Կոչուբաևը քիչ անց ազատ կարձակվի կալանքից և շուտով կգտնվի կնոջ կողքին։
Շնորհակալություն ենք հայտնում ՀՀ գլխավոր դատախազ տիկին Աննա Վարդապետյանին մարդասիրական բարձր մոտեցում ցուցաբերելու համար։ Ինչպես նաև լրատվության համայնքին, հարազատներին, ընկերներին այս պահին մեր կողքին գտնվելու համար»,-գրել է փաստաբանը։
Փաստաբանը բաց նամակով դիմել էր գլխավոր դատախազին՝ խնդրանքով՝ վերանայել իր պաշտպանյալ Ալեքսանդր Կոչուբաևի նկատմամբ կիրառված կալանքը։ Նամակում փաստաբանը հղում է կատարում ընտանիքում ստեղծված ծանր իրավիճակին՝ նշելով, որ Կոչուբաևի կնոջ առողջական վիճակը երեխայի ծնվելուց հետո կտրուկ վատթարացել է, ինչը պահանջում է անհապաղ մարդասիրական արձագանք և դատախազական միջամտություն։
Ավելի ուշ Ալեքսանյանը հայտնեց, որ Ալեքսանդր Կոչուբաեւի կինն այս պահին վերակենդանացման բաժանմունքում է՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում, գտնվում է արհեստական շնչառության պայմաններում։

Александр Кочубаев будет освобождён из-под ареста и вскоре будет с супругой
Мера пресечения в отношении Александра Кочубаева изменена — вместо ареста ему назначен запрет на выезд. Об этом сообщил его адвокат Эрик Алексанян.
«Александр Кочубаев вскоре будет освобождён из-под ареста и будет рядом со своей супругой.
Благодарим Генерального прокурора Армении госпожу Анну Вардапетян за проявленный высокий уровень гуманности, а также представителей СМИ, родственников и друзей за поддержку в этот трудный момент», — написал адвокат.
Ранее Эрик Алексанян обратился к генеральному прокурору с открытым письмом, в котором просил пересмотреть меру пресечения в отношении своего подзащитного, ссылаясь на тяжёлое состояние супруги Кочубаева после рождения ребёнка.
Позднее адвокат сообщил, что супруга Кочубаева находится в реанимации в крайне тяжёлом состоянии и подключена к аппарату искусственной вентиляции лёгких.