Քերոբյանն իր խոստացած 7% աճն ապահովեց, բայց ազատեցին ու քրգործ հարուցեցին, իսկ ոլորտը ձախողած սոցապնախարարին նշանակեցին ԱՄՆ դեսպան. Ավետիսյան
28/10/2025 13:30
Բյուջեի կատարողականի հաշվետվությունից պարզ դարձավ, որ այս իշխանությունը մեր հանրության շուրջ 40 տոկոսին տված իր խոստումը բացառապես չի կատարում. ԱԺ ճեպազրույցների ժամին ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը։
«Դա վերաբերում է թոշակների բարձրացմանը, աշխատող աղքատների աշխատավարձի բարձրացմանը և ընդհանուր սոցիալական մյուս վճարներին»,-ասաց նա։
Պատգամավորը նկատեց. «Ստացվում է, որ Էկոնոմիկայի նախկին ղեկավար Քերոբյանը, որի վրա կա քրեական գործ, իր մասով կատարել է խոստումը, որովհետև 7 տոկոսանոց տնտեսական աճ կա, բայց իրեն ազատել են աշխատանքից, իսկ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարին, որի ոլորտը ձախողված է և որևէ դրույթ կատարված չէ, նշանակել են ԱՄՆ-ում դեսպան»։

Аветисян: Керобян обеспечил обещанный 7% рост, но его уволили и возбудили уголовное дело, а провалившего сферу соцзащиты министра назначили послом в США
28/10/2025 14:30
Из отчёта об исполнении бюджета стало ясно, что власти не выполнили своё обещание, данное примерно 40% населения страны, заявил депутат фракции «Армения» Тадевос Аветисян во время парламентских брифингов.
«Это касается повышения пенсий, заработной платы работающих бедных и других социальных выплат», — отметил он.
По словам Аветисяна, складывается парадоксальная ситуация:
«Бывший министр экономики Керобян, в отношении которого возбуждено уголовное дело, выполнил свою часть обещания, обеспечив 7-процентный экономический рост, но был освобождён от должности. А министра труда и социальных вопросов, который провалил свою сферу и не реализовал ни одного положения, назначили послом Армении в США».