Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութի մասին հաղորդումը Գլխավոր դատախազությունն ուղարկել է Քննչական կոմիտե
Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութի մասին հաղորդումը ՀՀ գլխավոր դատախազությունն ուղարկել է Քննչական կոմիտե։
Քննչական կոմիտեն ստացել է հաղորդումը։ ՔԿ մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանն Aysor.am-ին ասաց, որ հաղորդումն ուսումնասիրության փուլում է։ ՔԿ-ից հավելյալ տեղյակ կպահեն՝ վարույթ նախաձեռնվե՞լ է, թե՞ ոչ։
Նշենք, որ Արշակ Սրբազանի անձնական կյանքի գաղտնիությունը կոպիտ կերպով խախտելու դեպքի առթիվ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումն» էր ՀՀ գլխավոր դատախազություն հանցագործության վերաբերյալ հաղորդում ուղարկել։
Հիշեցնենք՝ օրերս տելեգրամյան ալիքում հրապարակվել էին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանին վերագրվող տեսանյութեր։
Արշակ Սրբազանն արձագանքել էր տարածված տեսանյութերին՝ հայտարարելով. «Ցանկանում եմ արձանագրել, որ ուժերի գերլարումով իսկ, լուրջ դեմքով չեմ կարող լծվել հորինվածքների ու զրպարտությունների հերքմանը։ Խելամիտ եմ համարում արհամարհել: Հետևաբար՝ շահագրգիռ անձանց հրապարակավ «հղում եմ» իմ արհամարանքն ու քմծիծաղը»։

Генеральная прокуратура направила сообщение в Следственный комитет по поводу видеозаписи, приписываемой архиепископу Аршаку
Генеральная прокуратура Армении направила сообщение в Следственный комитет по поводу видео, приписываемом архиепископу Аршаку.
Следует отметить, что организация «Союз информированных граждан» направила в Генеральную прокуратуру Армении сообщение о преступлении, связанном с грубым нарушением личной жизни архиепископа Аршака.
Сообщение было получено Следственным комитетом и в настоящее время находится на стадии рассмотрения.
Ранее в Telegram-каналах были опубликованы видеозаписи, приписываемые главе канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина архиепископу Аршаку Хачатряну.
Архиепископ Аршак прокомментировал распространённые материалы, заявив: «Хочу отметить, что даже при максимальном напряжении сил я не могу с серьёзным лицом опровергать выдумки и клевету. Считаю разумным игнорировать их. Соответственно, публично выражаю заинтересованным лицам своё пренебрежение и усмешку».