«Դավիթ Համբարձումյանն ամուր կամք ունի». Ընդդիմադիր պատգամավորներն այցելել են ՔԿՀ
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում տեսակցեցինք մեր ընկեր, Մասիս համայնքի ղեկավար, անվստահության գործընթացում ընդդիմության վարչապետի թեկնածու Դավիթ Համբարձումյանին»,- հայտնել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Այս օրերին շատ խոսվեց Դավիթ Համբարձումյան անձի, համայնքի ղեկավարի և քաղաքական գործընթացներում պատասխանատվություն ստանձնած գործչի մասին:
Իշխանության կանխատեսելի վարքագծի պայմաններում, նույնիսկ անազատության մեջ, Դավիթն իր կեցվածքով և սկզբունքային դիրքորոշումներով շարունակում է ամուր կամք և վճռականություն դրսևորել»,- ընդգծել է Տիգրան Աբրահամյանը:

«Давид Амбарцумян обладает крепкой волей»: оппозиционные депутаты посетили УИУ
«В УИУ «Нубарашен» мы встретились с нашим товарищем, мэром общины Масис, кандидатом от оппозиции на пост премьер-министра в процессе выражения недоверия Давидом Амбарцумяном», — сообщил депутат фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«В эти дни много говорилось о Давиде Амбарцумяне как о личности, мэре общины и деятеле, взявшем на себя ответственность в политических процессах.
При предсказуемом поведении власти, даже находясь в заключении, Давид продолжает проявлять крепкую волю и решимость через свою позицию и принципиальные убеждения», — подчеркнул Тигран Абрамян.