Անցկացվել են Հայաստան-Գերմանիա երկկողմ պաշտպանական խորհրդակցությունները
Հոկտեմբերի 28-29-ը պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության  վարչության պետ Լևոն Այվազյանի և ԳԴՀ պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության պետ, գնդապետ Քրիստիան Շմիտի համանախագահությամբ անցկացվել են ՀՀ-ԳԴՀ երկկողմ պաշտպանական խորհրդակցությունները:
Խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել ու ամփոփվել են 2025 թվականի ՀՀ-ԳԴՀ պաշտպանական համագործակցության արդյունքները, և համաձայնեցվել են 2026 թվականի ծրագրերը։
Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի, ինչպես նաև երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչություններում ընթացող բարեփոխումների վերաբերյալ։
Երկուստեք կարևորվել է ՆԱՏՕ-ի և ԵՄ շրջանակներում բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության զարգացումը։
Խորհրդակցությունների արդյունքում ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ՝ պաշտպանության ոլորտում համագործակցությունը մի շարք ուղղություններով ընդլայնելու վերաբերյալ։

В Министерстве обороны Армении состоялись армяно-германские двусторонние консультации по вопросам обороны
28–29 октября в административном комплексе Министерства обороны Армении прошли двусторонние армяно-германские оборонные консультации под сопредседательством начальника управления оборонной политики и международного сотрудничества Минобороны Армении Левона Айвазяна и начальника департамента международного сотрудничества Министерства обороны Германии, полковника Кристиана Шмидта.
В ходе консультаций были подведены итоги сотрудничества между министерствами обороны Армении и Германии за 2025 год и согласованы программы на 2026 год.
Стороны обменялись мнениями по вопросам международной и региональной безопасности, а также по проводимым реформам в оборонных ведомствах двух стран.
Особое внимание было уделено развитию многостороннего сотрудничества в рамках НАТО и Европейского союза.
По итогам консультаций достигнуты договорённости о расширении сотрудничества в сфере обороны по ряду направлений.