Հայաստանի և «Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամի» միջև փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել
Հոկտեմբերի 29-ին Փարիզի խաղաղության 8-րդ համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և «Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամի» (International Fund for Public Interest Media, IFPIM) գործադիր տնօրեն Նիշանտ Լալվանին ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր։
Փաստաթղթի ստորագրմամբ Հայաստանը պաշտոնապես միանում է Հիմնադրամին՝ Թիրախային տարածաշրջանի անդամ երկրի կարգավիճակով, ինչը հնարավորություն կտա խթանել Հայաստանում մեդիագրագիտությունը, ինչպես նաև անկախ և փաստահեն լրագրության զարգացումը:

Между Арменией и «Международным фондом в поддержку общественно значимых медиа» подписан меморандум о взаимопонимании
30/10/2025 16:09
29 октября на полях 8-го Парижского форума мира министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и исполнительный директор «Международного фонда в поддержку общественно значимых медиа» (IFPIM) Нишант Лалвани подписали меморандум о взаимопонимании.
Подписанием документа Армения официально присоединяется к Фонду в статусе страны-члена целевого региона, что позволит содействовать продвижению медиаграмотности в Армении, а также развитию независимой и основанной на фактах журналистики.