Շիրակի մարզպետի խորհրդականը սանիկի հետ ծեծել է պարեկային ծառայողի, բայց մարզպետի միջամտությամբ խուսափել պատասխանատվությունից. AntiCor
ՆԳՆ պարեկային ծառայության Շիրակի մարզային ստորաբաժանման AntiCor-ի աղբյուրները հայտնում են, որ ՔՊ անդամ, Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանի խորհրդական Գոռ Սարոյանը վայելում է իշխանության կողմից տրված անպատժելիության պտուղները։
«Ստացված տեղեկությունների համաձայն՝ հոկտեմբերի 29-ին Սարոյանը իր սանիկի՝ քրեական ոստիկանության աշխատակից Արտյոմ Հովհաննիսյանի հետ ծեծի են ենթարկել պարեկային ծառայողի։ Դեպքից հետո մարզպետ Դավիթ Առուշանյանը անձամբ է միջամտել՝ ապահովելով, որ իր խորհրդականը խուսափի քրեական պատասխանատվությունից։ Արդյունքում «պատժվել» է միայն Արտյոմ Հովհաննիսյանը՝ այն էլ ընդամենը աշխատանքից ազատվելով։
Գոռ Սարոյանն ու իր սանիկը դեպքի օրը տեղաշարժվել են խորհրդականին պատկանող «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայով, որը ներկայում պահվում է ոստիկանության հատուկ պահպանվող տարածքում։
Այս միջադեպը կարող է վկայել իշխանական համակարգում ձևավորված անպատժելիության մեխանիզմի նոր փաստերի մասին, երբ կուսակցական պատկանելությունը և անձնական կապերը վեր են օրենքից։

Советник губернатора Ширака вместе с крестником избил сотрудника патрульной службы, но благодаря вмешательству губернатора избежал ответственности: AntiCor
Источники AntiCor в патрульной службе МВД Ширакской области сообщают, что член партии «Гражданский договор», советник губернатора Ширака Давида Арушаняна Гор Сароян пользуется плодами безнаказанности, предоставленной властью.
«Согласно полученной информации, 29 октября Сароян вместе со своим крестником — сотрудником уголовной полиции Артёмом Ованнисяном — избили сотрудника патрульной службы. После происшествия губернатор Давид Арушанян лично вмешался, обеспечив, чтобы его советник избежал уголовной ответственности. В итоге наказан был только Артём Ованнисян — уволен с работы», — говорится в сообщении.
В день инцидента Гор Сароян и его крестник передвигались на автомобиле марки Niva, принадлежащем советнику, который в настоящее время находится на спецстоянке полиции.
Как отмечает AntiCor, этот случай может свидетельствовать о формировании в системе власти механизма безнаказанности, когда партийная принадлежность и личные связи ставятся выше закона.
AntiCor начал дополнительную проверку, чтобы установить полные детали происшествия и выяснить, почему уголовное дело не было инициировано.