Եկեք ֆիքսենք, որ ինքը մինչև պարոն Սարուխանյանի զոքանչ լինելը, երկար տարիներ եղել է տիկին Վարդուհին. Շիրակի մարզպետ
31/10/2025 12:05
Պարոն Սարուխանյանի զոքանչը քաղաքապետարանում աշխատել է 2019 թվականից, երբ փոխքաղաքապետ եմ եղել, իրար հետ աշխատել ենք, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանը։
Հիշեցնենք, որ ՔՊ-ական պատգամավոր Կարեն Սարուխանյանի զոքանչին կալանավորել էին՝  ի պաշտպանություն Վարդան Ղուկասյանի ակցիային մասնակցելու համար։
«Եկեք Սարուխանյանի զոքանչ չֆիքսենք, այլ տիկին Վարդուհի, քանի որ մինչև զոքանչ լինելը, ինքը երկար տարիներ տիկին Վարդուհին էր։ Ինչ կապ ունի, թե ում զոքանչն ու աներն է։ Իրավապահ համակարգը կպարզի, թե ինչ է կատարվում։ Այլ կանայք էլ կան, որոնց ցանկանում եմ շուտափույթ ազատում։ Ինձ համար մեծ խնդիր է, որ կանայք հայտնվում են նման իրավիճակում»։

«Зафиксируем, что до того, как она стала тещей господина Саруханяна, она долгие годы была госпожой Вардуи» — губернатор Ширакской области
31/10/2025 13:38
«Теща господина Саруханяна работал в мэрии с 2019 года, когда я занимал должность заместителя мэра, мы работали вместе», — рассказал журналистам губернатор Ширакской области Давид Арушанян.
Напомним, что теща депутата от партии «Гражданский договор» Карена Саруханяна арестовали за участие в акции в поддержку Вардана Гукасяна.
«Давайте зафиксируем, что она не теща Саруханяна, а госпожа Вардуи, поскольку до того, как стать тещей, она долгие годы была госпожой Вардуи. Какое это имеет значение, чьей тещей она является? Правоохранительные органы разберутся, что происходит. Есть и другие женщины, которых я хотел бы видеть на свободе как можно скорее. Для меня большая проблема, что женщины оказываются в подобных ситуациях», — подчеркнул губернатор.