Մեկի վիճակը ծանր է, մյուսներինը` միջին ծանրության. առողջապահության նախարարությունը՝ Հաղարծինի մոտակայքում տեղի ունեցած վթարից տուժածների մասին
Այսօր Հաղարծին վանական համալիրի մոտակայքում տեղի ունեցած ավտոբուսի վթարի հետևանքով 18 տուժած տեղափոխվել է մարզային բժշկական կենտրոն, հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
Այս պահին անցնում են անհրաժեշտ հետազոտությունները, ստանում համապատասխան բուժօգնություն:
Մեկ տուժածի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, այս պահին վիրահատվում է, մյուսներինը` միջին ծանրության:
Ըստ անհրաժեշտության` հանրապետական շտապօգնության ծառայության միջոցով կկազմակերպվի երևանյան բուժհաստատություններ տեղափոխումը:

Крупное ДТП у монастыря Агарцин: 18 человек пострадали, один — в реанимации
По данным Министерства здравоохранения Армении, в результате дорожно-транспортного происшествия возле монастырского комплекса Агарцин сегодня 18 пострадавших были доставлены в областной медицинский центр.
В настоящее время все они проходят необходимые обследования и получают соответствующую медицинскую помощь.
Состояние одного пострадавшего оценивается как тяжёлое — он находится на операции. Состояние остальных — средней степени тяжести.
При необходимости будет организована транспортировка в медицинские учреждения Еревана при содействии Республиканской службы скорой помощи.