3-ամյա Տիգրանի հորը կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել
Ծափաթաղում սպանված 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի հոր նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան:
3-ամյա երեխայի սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարվել է դիակի արտաքին զննություն: Դիակի մարմնի, գլխի շրջանում հայտնաբերվել են մարմնական վնասվածքներ:
Նախաքննության ընթացքում նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Մեկ անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ, 5-րդ և 9-րդ կետերով (սպանությունը):
Նա ձերբակալվել է, ձերբակալվածը Տիգրանի հայրն է։
Ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանն այսօր լրագրողներին հայտնել էր, որ, ըստ նախնական տվյալների, հայրը խեղդամահ անելու ճանապարհով է սպանել փոքրիկին:

Подано ходатайство об аресте отца 3-летнего Тиграна
В суд направлено ходатайство о применении меры пресечения в виде ареста в отношении отца 3-летнего Тиграна Ованесова, убитого в Цапатахе.
В ходе предварительного расследования уголовного дела, возбужденного по факту убийства ребёнка, была проведена внешняя экспертиза тела. На теле, в области головы, обнаружены телесные повреждения.
В рамках расследования назначена судебно-медицинская экспертиза тела.
В отношении одного лица возбуждено уголовное преследование по ч. 2 ст. 155 УК Республики Армения (убийство) с указанием подпунктов 3, 5 и 9.
Подозреваемый задержан — это отец Тиграна.
Министр внутренних дел Арпине Саркисян сегодня сообщила журналистам, что, по предварительным данным, ребёнок был убит путём удушения.