Փաստաբան Երիցյանը ՔՊ աջակցի դեմ հաղորդում է ներկայացրել և ակնկալում է, որ ՔԿ-ից օպերատիվորեն նրան կձերբակալեն (Տեսանյութ)
03/11/2025 11:03
Փաստաբան Ռոման Երիցյանը ՔՊ աջակից Ռուստամ Ավագյանի դեմ հաղորդում է ներկայացրել ՀՀ քննչական կոմիտե՝ Արցախի և արցախցիների մասին ատելության խոսք տարածելու համար:
Փաստաբանը ՔՊ աջակցի հայտարարության տեսանյութն է հրապարկել՝ կից գրել. «Քիչ առաջ հաղորդում եմ ներկայացրել ՀՀ քննչական կոմիտե՝ հիշեցնելով, որ էս տականքի համար ՀՀ քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետը նախատեսում է մինչև 4 տարվա ազատազրկում։
Վստահ եմ՝ առաջիկա 20 րոպեների ընթացքում սրան կալանավորման նպատակով կձերբակալեն։
Բա գիտեիք՝ քննչականն այսքան օպերատիվ կարող է գործել միայն կաթողիկոսի եղբոր դեպքո՞ւմ, այն էլ անհիմն դեպքերում։
Հաղորդումս կարդացին ու ասացին՝ ինչպես կարելի է արցախցիների մասին նման բառերն անպատիժ թողնել։ Էսա, սպեցնազ, բան, արդեն սկսում են շարժվել»։

Адвокат Роман Ерицян подал заявление в Следственный комитет против сторонника партии «Гражданский договор» за разжигание ненависти к Арцаху и его жителям
03/11/2025 12:50
Адвокат опубликовал видео с заявлением сторонника партии и сопроводил его словами:
«Только что я подал заявление в Следственный комитет Армении, напомнив, что за эти действия статья 329, часть 2, пункт 3 Уголовного кодекса РА предусматривает до 4 лет лишения свободы.
Я уверен, что в течение ближайших 20 минут его задержат для избрания меры пресечения.
Вы знали, что Следственный комитет может работать так оперативно только в случае с братом Католикоса, и то в необоснованных случаях?
Моё заявление прочли и сказали: как можно оставить безнаказанными такие слова о жителях Арцаха? Скоро, спецназ, так сказать, уже начнет действовать».