Ալիևը զգուշացնում է Փաշինյանին․ Աբրահամյան
Ադրբեջանի նախագահն իր տարածքային հավակնությունները ՀՀ-ի նկատմամբ արտահայտելով փորձում է փաշինյանական իշխանությանը մտցնել իր ժամանակացույցի մեջ, կարծում է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, լավ գիտակցելով կեղծ խաղաղասիրական դրսևորումների կարևորությունն ընտրական գործընթացներում Ալիևը զգուշացնում է Փաշինյանին` եթե շտապողականություն չդրսևորի, իջեցված պահանջները ճիշտ ժամկետներում չկատարի, ապա Բաքվից կհնչեցնեն դառը ճշմարտության մասին:
«Ինչ վերաբերվում է Սևանա լճի ու ՀՀ ինքնիշխան տարածքների նկատմամբ արբեջանական հավակնություններին, ապա Ադրբեջանի ԳՇ քարտեզներում, բազմաթիվ քարոզչական պաստառներում, ՀՀ-ն ներկայացված է առանց Սյունիքի ու Վայոց ձորի, իսկ Գեղարքունիքի, Տավուշի և Արարատի մարզերը` խիստ աղավաղված:
Ես չեմ պնդում, որ Ադրբեջանը վաղը, մեկ ամսից, մեկ տարուց պատերազմ է սանձազերծելու, սակայն ադրբեջանական ռազմավարական պլանավորմամբ, մեր տարածաշրջանում ՀՀ-ն որպես ամբողջական, ինքնիշխան պետություն նախատեսված չէ», - գրել է պատգամավորը։

Алиев предупреждает Пашиняна — Абрамян о территориальных претензиях Азербайджана
Президент Азербайджана, выражая территориальные претензии в отношении Республики Армения, пытается ввести пашиняновскую власть в рамки собственного графика, считает депутат Национального собрания Тигран Абрамян.
По его словам, хорошо осознавая значение ложных «миротворческих» проявлений в контексте предстоящих выборов, Алиев фактически предупреждает Пашиняна: если тот не проявит поспешности и не выполнит его требования в установленные сроки, из Баку прозвучат «горькие истины».
«Что касается претензий Азербайджана на озеро Севан и суверенные территории Армении, то на картах Генштаба Азербайджана, а также на многочисленных пропагандистских плакатах Армения представлена без Сюника и Вайоц дзора, а территории Гегаркуника, Тавуша и Арарата изображены в искажённом виде.
Я не утверждаю, что Азербайджан завтра, через месяц или год развяжет войну, однако в соответствии с его стратегическим планированием Армения не рассматривается как единое, суверенное государство», — написал депутат.