Լևոն Տեր-Պետրոսյանը Ֆրանսիայի դեսպանին ներկայացրել է ՀՀ-ում ներքաղաքական լարվածության մեղմացման հեռանկարների վերաբերյալ իր տեսակետները
Նոյեմբերի 4-ին ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հյուրընկալել է Հայաստանում Ֆրանսիայի Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Օլիվիե Դեկոտինիեին։
«Շուրջ մեկ ժամ տեւած զրույցի ընթացքում, դեսպանի խնդրանքով, նախագահը ներկայացրել է հայ-ֆրանսիական բարեկամական հարաբերությունների խորացման եւ Հայաստանում ներքաղաքական լարվածության մեղմացման հեռանկարների, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ իր տեսակետները։
Հանիպմանը ներկա էին դեսպանատան Առաջին քարտուղար Ժյուլի Ֆորը եւ ՀՀ առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը»,- հայտնել է ՀՀ առաջին նախագահի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը։

Левон Тер-Петросян обсудил с послом Франции пути снижения внутриполитической напряжённости и развитие армяно-французских отношений
4 ноября первый президент Армении Левон Тер-Петросян принял у себя в резиденции Чрезвычайного и Полномочного посла Франции в Армении Оливье Декотиньи.
Как сообщил пресс-секретарь первого президента Армении Арман Мусинян, в ходе беседы, продолжавшейся около часа, по просьбе посла Тер-Петросян изложил свои взгляды на перспективы углубления армяно-французских дружественных отношений, возможные пути снижения внутриполитической напряжённости в стране, а также на происходящие региональные процессы.
Во встрече также приняли участие первый секретарь посольства Франции Жюли Фор и руководитель офиса первого президента Аветис Авагян.