Այդպես էլ ԵՊՀ չավարտածը և դիպլոմ չստացածը մնաց անկիրթ ու թերուս. Գեղամ Մանուկյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի մասին
04/11/2025 14:31
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանն արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա ասածին, որով նա փորձում էր արդարացնել Ալիևի երեկվա հայտարարությունը։
«Այդպես էլ ԵՊՀ չավարտածը եւ դիպլոմ չստացածը մնաց անկիրթ ու թերուս... Այսօր էլ Ալիևի փաստաբանությունն անելով՝ պնդել է, թե ցարական Ռուսաստանի քարտեզների վրա Սևան անունը չի եղել։
Դրա աչքը մեկը չկոխե՞ց 1828 թվականի քարտեզը, օրինակ։ Այստեղ ոչ միայն Սևանը կա, այլև՝ Արցախը։
Թերևս հաջորդ անգամ գրքի փոխարեն սա փոխանցեմ։ Բայց հույս չունեմ, ավելին՝ համոզված եմ, որ չի հասկանա։ Ավելի ճիշտ, չի ուզի հասկանալ...»,- նշել է Մանուկյանը։

Тот, кто не окончил ЕГУ и не получил диплома, так и остался необразованным и недоразвитым: Гегам Манукян о Николе Пашиняне
04/11/2025 14:51
Депутат фракции «Армения» Национального собрания Армении Гегам Манукян отреагировал на сегодняшнее заявление премьер-министра Никола Пашиняна, которым тот пытался оправдать вчерашнее заявление Ильхама Алиева.
«Так и остался тем, кто не окончил ЕГУ и не получил диплом — необразованным и недоразвитым… Сегодня, оправдывая Алиева, он утверждал, что на картах царской России не было названия «Севан».
Неужели никто не мог показать ему карту 1828 года, например? Там указаны не только Севан, но и Арцах.
Наверное, в следующий раз я передам ему это вместо книги. Но надежды нет, более того, я уверен, что он не поймет. Точнее, не захочет понять…», — отметил Манукян.