Իշխանության 2-օրյա գրոհների հետևանքով 3-րդ նախագահի դեմ «արխիվային» գործ թարմացվեց, իսկ նրա ազատ տեղաշարժը` երկրից ելքի տեսքով, սահմանափակվեց. Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրել է. «Սերժ Սարգսյանի դեմ իշխանության 2-օրյա գրոհների` քաղաքական իշխանության, քննչականի, դատախազության «ճակատամարտների» հետևանքով, 3-րդ նախագահի դեմ «արխիվային» գործ թարմացվեց, իսկ նրա ազատ տեղաշարժը` երկրից ելքի տեսքով, սահմանափակվեց:
Նոր մեղադրանքի հիմքում դեռևս 2019 թվականին, այսպես կոչված, պարզաբանված հարց էր, իսկ գործով ցուցմունք տվողը դեռ նախաքննության փուլում էր հրաժարվել դրանից, այն համարելով թարգմանչական` իր կողմից տեխնիկական խնդիր:
Լսարանին տեսարաններ մատուցելու և տարիների ընթացքում նախագահ Սարգսյանին ուղղված զրպարտություններն ու կեղծ մեղադրանքներն ինչ-որ կերպ քողարկելու համար իշխանությունը նոր սերիա է նկարում, որն իրավական առումով նոր վախճանն է ունենալու, ինչպես մյուս գործերը»:

В результате двухдневных атак властей против третьего президента возобновлено «архивное» дело, а его право на свободное передвижение ограничено — Тигран Абрамян
Депутат фракции «Честь имею» Национального собрания Тигран Абрамян написал:
«В результате двухдневных атак власти — политической власти, следственного комитета и прокуратуры — против Сержа Саргсяна, против третьего президента было возобновлено "архивное" уголовное дело, а его свобода передвижения ограничена, в частности, выезд за пределы страны.
В основе нового обвинения лежит вопрос, так сказать, уточнённый ещё в 2019 году, причём свидетель по делу отказался от своих прежних показаний ещё на стадии предварительного следствия, указав, что они были результатом технической ошибки, связанной с переводом.
Чтобы представить зрелище публике и как-то прикрыть годы клеветы и ложных обвинений в адрес президента Саргсяна, власти снимают новый "сериал", который, с юридической точки зрения, закончится тем же, чем и предыдущие дела», — отметил Абрамян.