Նարեկ Մկրտչյանն ու «Քարնեգի» հիմնադրամի փոխնախագահը քննարկել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունները
Նոյեմբերի 5-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպել է Միջազգային խաղաղության «Քարնեգի» հիմնադրամի քաղաքական հետազոտությունների ավագ փոխնախագահ և Եվրոպայի ծրագրի տնօրեն, դոկտոր Դանիել Բաերին։ Այս մասին հայտնում է դեսպանությունը:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունները, տարածաշրջանային վերջին զարգացումները, ինչպես նաև հիմնադրամի հետ առկա համագործակցության խորացման հնարավորությունները։
Դեսպան Մկրտչյանը և դոկտոր Բաերը վստահություն են հայտնել, որ շարունակական երկխոսությունը և համագործակցության ընդլայնումը կնպաստեն տարածաշրջանային հարցերի շուրջ ավելի խորքային և կառուցողական փոխըմբռնման ձևավորմանը։

Посол Армении в США и вице-президент Фонда «Карнеги» обсудили армяно-американские отношения
Диалог с фондом «Карнеги» укрепит взаимопонимание по региональным вопросам. Об этом на встрече со старшим вице-президентом по политическим исследованиям фонда и директором европейской программы Дэниелом Бэром 5 ноября заявил Чрезвычайный и полномочный посол Армении в США Нарек Мкртчян.
Как сообщили в пресс-службе посольства, во время встречи собеседники обсудили армяно-американские отношения, последние региональные события, а также возможности углубления сотрудничества.
Стороны выразили уверенность, что продолжение диалога и расширение сотрудничества будут способствовать формированию более глубокого и конструктивного взаимопонимания по региональным вопросам.