Վարդան Ղուկասյանին հիվանդանոց են տեղափոխել. Փաստաբան
Այսօր, ժամը 16։00-ի սահմաններում, կտրուկ վատացել է Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակը, ով գտնվել է Երևանի «Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկում,  գրել է Վարդան Ղուկասյանի փաստաբան  Զարուհի Փոստանջյանը։
«Քրեակատարողական հիմնարկի անձնակազմը անմիջապես հրավիրել է շտապ բժշկական օգնություն, և Վարդան Ղուկասյանը տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։
Նախնական տվյալներով՝ այս պահին Վարդան Ղուկասյանը գտնվում է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում։ Նրա առողջական վիճակի մանրամասները ճշտվում են։
Վարդան Ղուկասյանը կալանավայրում էր արդեն 18 օր, մինչ այդ վարույթն իրականացնող մարմինը և դատարանը տեղեկացված էին նրա առողջական խնդիրների մասին,  այնուամենայնիվ, որոշում էր կայացվել նրա կալանավորման վերաբերյալ։
Լրացուցիչ տեղեկատվություն Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակի և հետագա գործողությունների մասին կտրամադրվի ըստ անհրաժեշտության»։

Мэр Гюмри Вардан Гукасян доставлен в больницу
Сегодня, около 16:00, резко ухудшилось состояние здоровья мэра Гюмри Вардана Гукасяна, который находился в ереванском уголовно-исполнительном учреждении «Кентрон». Об этом сообщила адвокат Вардана Гукасяна Заруи Постанджян.
«Сотрудники исправительного учреждения немедленно вызвали скорую медицинскую помощь, после чего Вардан Гукасян был перевезён в медицинский центр "Сурб Григор Лусаворич" (Святой Григор Просветитель)», — написала Постанджян.
По предварительным данным, в настоящее время Вардан Гукасян находится в медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич». Подробности о его состоянии уточняются.
Гукасян содержался под арестом уже 18 дней. При этом следственные органы и суд были осведомлены о его проблемах со здоровьем, однако, несмотря на это, приняли решение о его заключении под стражу.
«Дополнительная информация о состоянии здоровья Вардана Гукасяна и последующих шагах будет предоставлена по мере необходимости», — добавила адвокат.