Հրաժարականից հետո 3 անգամ հեռախոսազանգ եմ ստացել ՌԴ նախագահից, կգա ժամանակը՝ բովանդակության մասին կխոսեմ. Սերժ Սարգսյան
08/11/2025 12:22
ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր հրաժարականից առաջ որևէ երկրի ղեկավարի չի զանգահարել։
«Ամսի 17-ին վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ Ռուսաստանի նախագահը զանգահարեց, շնորհավորեց, մինչև հրաժարականս որևէ նշանակալի անձի հետ հեռախոսազրույց չեմ ունեցել»,- «Իմնեմնիմի» փոդքասթի ժամանակ հայտարարել է Սերժ Սարգսյանը։
Հրաժարականից հետո, սակայն, նախագահը երեք անգամ հեռախոսազանգ է ստացել Վլադիմիր Պուտինից։
«Բովանդակության մասին հիմա ձեռնպահ կմնամ խոսել, բայց կգա ժամանակը, որ բովանդակության մասին կխոսեմ»,- նշել է Սերժ Սարգսյանը։

После моей отставки мне трижды звонил президент России: придет время, и я расскажу о содержании этих звонков — Серж Саргсян
Третий президент Армении Серж Саргсян заявил, что до своей отставки он не вел телефонных переговоров с руководителями каких-либо стран.
«17 числа, по случаю моего избрания премьер-министром, мне позвонил президент России и поздравил. До моей отставки у меня не было телефонных разговоров ни с одним значимым лицом», — сказал Саргсян в эфире подкаста «Имнемними».
После отставки он трижды получал звонки от Владимира Путина.
«О содержании разговоров пока воздержусь говорить, но придет время, и я расскажу о них», — добавил он.