50 հոգանոց խմբեր կազմեք. Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստ է ՀՀ քաղաքացիներին ցույց տալ վերջին տարիներին ձեռք բերած սպառազինությունը և տեխնիկան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստ է ՀՀ քաղաքացիներին ցույց տալ վերջին տարիներին ձեռք բերած սպառազինությունը և տեխնիկան։
«Մտածեցի մեր քաղաքացիները կնեղվեն, որ ՏՊԼ–ին, ՔՌ–ին եւ ՍՍ–ին առաջարկում եմ ցույց տալ վերջին տարիներին մեր ձեռք բերած սպառազինությունը եւ տեխնիկան, ինժեներական նորարարությունները, իսկ քաղաքացիներին չեմ առաջարկում։
Համաձայն եմ, արդար չի։
Հետեւաբար՝ ՀՀ քաղաքացիների ցանկացած 50 հոգանոց խմբի (խմբերի), ով կհամաձայնվի կոնֆիդենցիալության պայմանների պահպանմանը, պատրաստ ենք ցույց տալ վերջին տարիներին մեր ձեռք բերած սպառազինությունը եւ տեխնիկան, ներկայացնել ինժեներական նորարարությունները։
Ի՞նչ է պետք անել նման ձեւաչափով ցուցադրությանը մասնակցելու համար․
1․ Կազմել մասնակցել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիների ցուցակ՝ անձնագրային տվյալներով եւ ուղարկել [email protected] էլ․ փոստի հասցեին։
2․ Նշել խմբի պատասխանատուին, ով կապի մեջ կլինի կազմակերպչական հարցերի ճշգրտման համար։
3․ Ցուցադրության օրը նշանակվելու է Կառավարության ներկայացուցչի կողմից։
Ցուցադրությունը կկազմակերպվի պատշաճ ցուցակի ձեւավորումից եւ նշված էլ․ փոստի հասցեով ուղարկելուց հետո մեկ ամսվա ընթացքում»,- Facebook-ում գրել է նա։

Сформируйте группы по 50 человек: Никол Пашинян готов показать гражданам Армении вооружение и технику, приобретенные за последние годы
Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что готов показать гражданам Республики Армения вооружение и технику, приобретённые за последние годы.
«Я подумал, что нашим гражданам может быть обидно, что я предлагаю показать приобретённое за последние годы вооружение, технику и инженерные инновации Т.П.Л., К.Р. и С.С., но при этом не предоставлю такую возможность простым гражданам. Согласен, это несправедливо.
Поэтому любым группам по 50 человек из числа граждан РА, которые согласны соблюдать условия конфиденциальности, мы готовы показать приобретённое вооружение и технику последних лет, а также продемонстрировать инженерные новшества». — написал Пашинян на Facebook.
Что нужно для участия в такой демонстрации:
Составить список желающих граждан РА с указанием паспортных данных и отправить на электронный адрес [email protected].
Указать ответственного за группу, который будет координировать организационные вопросы.
Дата демонстрации будет назначена представителем Правительства.
Демонстрация будет организована в течение одного месяца после формирования списка и отправки его на указанный электронный адрес.
Решение о предоставлении гражданам возможности увидеть вооружение и технику было принято после просмотра интервью третьего президента РА Сержа Саргсяна.