Ուրախ ենք տեսնել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ձեռնարկված համարձակ քայլերը. Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Բաքվում հայտարարել է՝ հույս ունեն, որ կհասնեն Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև երկարատև խաղաղության։
«Մենք բարձր ենք գնահատում իմ եղբոր՝ Իլհամ Ալիևի անկեղծ ջանքերը՝ երկարատև խաղաղություն հաստատելու համար։ Մենք ուրախ ենք տեսնել այս ուղղությամբ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ձեռնարկված համարձակ քայլերը։
Աստծո կամքով, այս հիանալի հաղթանակը կհանգեցնի երկարատև համաձայնագրի, որը կամրապնդի խաղաղությունն ու անդորրը տարածաշրջանում՝ երկու առաջնորդների կառուցողական դիրքորոշման շնորհիվ», - ընդգծել է Էրդողանը։
Նշենք, որ նա Ադրբեջան է այցելել՝ մասնակցելու «Պատերազմում հաղթանակի հինգերորդ տարեդարձին նվիրված զորահանդեսին»։

Эрдоган приветствует смелые шаги Пашиняна на пути к долгосрочному миру
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, находясь в Баку, выразил надежду на достижение долгосрочного мира между Арменией и Азербайджаном.
«Мы высоко оцениваем искренние усилия моего брата, Ильхама Алиева, по установлению прочного мира. Нам приятно видеть смелые шаги, предпринятые в этом направлении премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
С Божьей помощью этот замечательный успех приведет к долгосрочному соглашению, которое укрепит мир и стабильность в регионе благодаря конструктивной позиции обоих лидеров», — подчеркнул Эрдоган.
Отметим, что турецкий президент прибыл в Азербайджан для участия в военном параде, посвященном пятой годовщине победы в войне.