Վաղարշապատում բարեգործական արգելքը խախտելու, ինչպես նաև ընտրակաշառք տալու կամ այլ ապօրինի եղանակով ընտրողի կամքի վրա ազդելու փորձերը կարժանանան իրավական գնահատականի. Հակակոռուպցիոն կոմիտե
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն իրազեկում է, որ իրականացնում է ամենօրյա մշտադիտարկում Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքի ավագանու համամասնական ընտրակարգով կայանալիք ընտրության ողջ գործընթացի նկատմամբ։
«Կոմիտեն զգուշացնում է, որ լինելու է հետևողական և անզիջում ընտրական օրենսդրության պահպանման հարցում։ Մասնավորապես՝ ընտրական քարոզչության ընթացքում որևէ անձի կամ կառույցի կողմից բարեգործական արգելքը խախտելու, ինչպես նաև ընտրակաշառք տալու կամ այլ ապօրինի եղանակով ընտրողի կամքի վրա ազդելու փորձերը կարժանանան իրավական գնահատականի՝ օրենքով սահմանված ողջ խստությամբ։
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն կոչ է անում զերծ մնալ նմանատիպ անօրինական գործողություններից և ցանկացած խախտման դեպքի մասին անմիջապես հաղորդել իրավապահ մարմիններին»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Любые попытки нарушить запрет на благотворительность в Вагаршапате, а также дать взятку избирателю или иным незаконным способом повлиять на его волю получат правовую оценку — Антикоррупционный комитет
Антикоррупционный комитет Армении сообщил, что осуществляет ежедневный мониторинг всего процесса выборов в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области, которые проходят по пропорциональной избирательной системе.
«Комитет предупреждает, что будет последовательным и непреклонным в вопросе соблюдения избирательного законодательства. В частности, любые нарушения запрета на благотворительность в период предвыборной кампании, а также попытки подкупа избирателей или воздействия на их волю иными незаконными способами получат правовую оценку со всей строгостью закона.
Антикоррупционный комитет призывает воздержаться от подобных незаконных действий и немедленно сообщать в правоохранительные органы о любых случаях нарушений», — говорится в сообщении.