«Այս արյունոտ էջի հեղինակն ինքն է». Խաչիկ Մանուկյանը վստահ է՝ Նիկոլ Փաշինյանը Եռաբլուր չի այցելում, որովհետև հասկացել է՝ այնտեղ նրան նզովում են
09/11/2025 10:27
Վաղարշապատ համայնքի ղեկավարի «Հայրենիք» կուսակցության թեկնածու Խաչիկ Մանուկյանը վստահ է՝ Նիկոլ Փաշինյանը Եռաբլուր չի այցելում, որովհետև հասկացավ՝ այնտեղ նրան նզովում են։
«Հասկացավ, որ չի կարող լինել այնտեղ, որի հեղինակն ինքն է, այս արյունոտ էջի հեղինակն ինքն է, նա հասկանում է, որ ներում չունի այս հարցում»,- Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մանուկյանը։
Նա հայտարարեց՝ ՔՊ-ականները «Ցռան Վերգոյի շառավիղն են»։
Խաչիկ Մանուկյանի խոսքով՝ հայկական արժեհամակարգը մերժողն իրավունք չունի գալ Եռաբլուր։
«Սրանց մի օր ավել մնալը մեր երկրի կործանումն է »,- նշեց Մանուկյանը։

«Автор этой кровавой страницы — он сам»: Хачик Манукян уверен: Никол Пашинян не посещает Ераблур, потому что понял — там его проклинают
Кандидат от партии «Отечество» на пост главы общины Вагаршапат Хачик Манукян уверен, что Никол Пашинян не посещает Ераблур, потому что понял — там его проклинают.
«Он понял, что не может находиться в месте, автором которого является он сам. Автор этой кровавой страницы — именно он. Он осознаёт, что прощения за это не будет», — заявил Манукян в беседе с журналистами в военном пантеоне "Ераблур".
Манукян также заявил, что представители партии «Гражданский договор» — «потомки Цран Верго» (в армянском фольклоре этот персонаж символизирует лицемерие и подлость).
По словам Манукяна, тот, кто отвергает армянскую систему ценностей, не имеет права приходить в Ераблур.