Ադրբեջանը թույլ է տվել իր տարածքով ղազախական ցորենն անցնի ոչ թե Փաշինյանի, այլ՝ ՌԴ-ի համար. Պարսյան (Տեսանյութ)
11/11/2025 18:46
Ադրբեջանի տարածքով երկաթուղային ճանապարհով Հայաստան հասած ղազախական ցորենը չորրորդ կարգի է:
Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էդգար Զաքարյանը ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում պարզաբանել էր, թե շեշտը դրվել է ներմուծման ճանապարհների դիվերսիֆիկացիայի վրա:
Ղազախական ցորենի որակի, շուկայի դիվերսիֆիկացիայի, հացի գնի հնարավոր նվազման և այլ  հարցերի շուրջ Aysor.am-ը զրուցել է տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանի հետ:

Азербайджан разрешил транзит казахстанской пшеницы через свою территорию не для Пашиняна, а для России — Парсян (видео)
11/11/2025 19:30
Казахстанская пшеница, доставленная в Армению железнодорожным путем через территорию Азербайджана, относится к четвертому классу.
Заместитель министра экономики Эдгар Закарян в беседе с журналистами в парламенте пояснил, что основной акцент делался на диверсификацию маршрутов импорта.
О качестве казахстанской пшеницы, диверсификации рынка, возможном снижении цен на хлеб и других аспектах Aysor.am побеседовал с экономистом Суреном Парсяном.