Այսօր մեր կառուցած դղյակները դպրոցներն ու մանկապարտեզներն են, իսկ լավ աշխատանքի իրական արդյունքը ոչ թե մեր ընտանիքի բարեկեցությունն է, այլ բյուջեի եկամուտների ավելացումը. Հովհաննիսյան
12/11/2025 10:42
Այսօր մեր կառուցած դղյակները դպրոցներն ու մանկապարտեզներն են, իսկ լավ աշխատանքի իրական արդյունքը ոչ թե մեր ընտանիքի բարեկեցությունն է, այլ բյուջեի եկամուտների ավելացումը, կամ որ նույն է՝ հայաստանցիների բարեկեցության բարձրացումը, որի ազդեցությունը զգում է յուրաքանչյուրը, ԱԺ-ում հայտարարեց Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով՝ իրենց մոտեցումների ազդեցությունը տնտեսության զարգացման վրա ոչ միայն տեսանելի է, այլ նաև՝ չափելի.«Մեր իրականացրած քաղաքականություններն արտահայտվում են  ֆինանսական կայունության, եկամուտների աճի, ներդրումային միջավայրի վերափոխման և տնտեսության ներառական ու երկարաժամկետ աճի մեջ։ Պետք է հասկանալ, թե ինչպիսի գլոբալ և տարածաշրջանային միջավայրում ենք մենք գործում։ 2025 թվականին համաշխարհային տնտեսությունը, չնայած առևտրային լարվածություններին և աշխարհաքաղաքական անորոշություններին, ցույց տվեց բավականին բարձր դիմադրողականություն»։

Сегодня наши «дворцы» — это школы и детские сады, а настоящий результат хорошей работы измеряется не благосостоянием нашей семьи, а ростом доходов бюджета — Ованнисян
12/11/2025 13:21
Сегодня наши «дворцы» — это школы и детские сады, а настоящий результат хорошей работы измеряется не благосостоянием нашей семьи, а ростом доходов бюджета, или, иными словами, повышением благосостояния армян, влияние которого ощущает каждый, — заявил в парламенте министр финансов Ваге Ованнисян.
По его словам, влияние их подходов на развитие экономики не только заметно, но и измеримо. «Проводимая нами политика проявляется в финансовой стабильности, росте доходов, реформировании инвестиционной среды и обеспечении инклюзивного и долгосрочного экономического роста. Необходимо понимать, в какой глобальной и региональной среде мы действуем. В 2025 году мировая экономика, несмотря на торговые напряженности и геополитическую неопределённость, продемонстрировала достаточно высокую устойчивость», — подчеркнул он.