«2 միլիոն չէ, 10 միլիոն եք ծախսել. հրապարակեք ամբողջ ծախսերը, ա՛յ թալանչիներ, ինչի՞ց եք վախենում». Մեսրոպ Մանուկյանը՝ քաղաքային իշխանություններին
«Ես կասկածներ ունեմ, որ Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարության շրջանակներում Երևան քաղաքի բյուջեից ծախսվել է ոչ թե 2 միլիոն ԱՄՆ դոլար, այլ մի քանի ագամ ավելի: Որովհետև արդեն 2 ամսից ավելի է՝ պահանջում եմ ամբողջական ծախսերը ներկայացնել, չեն ներկայացնում»,- Aysor.am-ին ասաց Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը:
Հաշվի առնելով, որ «Էրեբունի-Երևանի» միջոցառումը կազմակերպել է «Ֆակտորի փրոդաքշն» ՍՊԸ-ն, որը կապվում է Տիգրան Ավինյանի կնոջ հետ, Մանուկյանի մոտ կասկածներ են առաջացել, որ գումարներ են մսխվել.
«Անթույլատրելի է , որ Երևան քաղաքում, որը 600-ից ավելի կանգառ չունի և մի շարք այլ խնդիրներ ունի, նմանատիպ մսխումներ իրականացնեն »:
Նշենք, որ ըստ մամուլի հրապարակումների, «Ֆակտորի փրոդաքշն» ՍՊԸ-ն միջոցառումները կազմակերպելու մենաշնորհ ունի, քաղաքապետարանի հետ կոնկրետ միջոցառում կազմակերպելու համար կնքել է 332 միլիոն 934 հազար 895 դրամի կամ 865 հազար դոլարի պայմանագիր:
«Տոնակատարության շրջանակում Թաթա Սիմոնյանին տվել էին աստղաբաշխական թվեր: Ինձ հետաքրքիր է՝ ակտիվ հեղափոխական Թաթա Սիմոնյանը սեր չունե՞ր Երևանի հանդեպ, որ այդ երեք երգը նվիրեր Երևանին: Ինձ հետարքրում են համագործակցությունները: Եթե ամբողջական ծախսերը ներկայացնեն, շատ հետաքրքիր կլինի. բեմ հավաքողին երևի միլիոնավոր դրամներ են տվել, բեմ քանդողին՝ առանձին, ու այդպես շարունակ:
Եթե գաղտնի են պահում, ես ասում եմ՝ 2 միլիոն չէ, 10 միլիոն դրամ եք ծախսել: Եթե չեք ծախսել, հրապարակեք ամբողջ ծախսերը, ա՛յ թալանչիներ, ինչի՞ց եք վախենում»:

«Речь идёт не о 2 миллионах, а о 10 миллионах драмов: опубликуйте все расходы, вы, грабители! Чего вы боитесь?» — Месроп Манукян городским властям
12/11/2025 21:13
«Я подозреваю, что в рамках празднования "Эребуни–Ереван 2807" из бюджета города было израсходовано не 2 миллиона долларов США, а в несколько раз больше, — заявил в беседе с Aysor.am член Совета старейшин Еревана от фракции "Мать Армения" Месроп Манукян. — Уже более двух месяцев я требую представить полный отчёт о расходах, но этого до сих пор не сделали».
По словам Манукяна, учитывая, что организацией праздника занималось ООО «Factory Production», связанное с супругой мэра Тиграна Авиняна, у него возникли подозрения в нецелевом использовании средств.
«Недопустимо, чтобы в Ереване, где более 600 остановок находятся в плачевном состоянии и существует множество других проблем, происходили подобные растраты», — подчеркнул он.
Согласно публикациям в СМИ, компания «Factory Production» обладает монополией на организацию мероприятий и заключила с мэрией контракт на сумму 332 млн 934 тыс. 895 драмов (около 865 тыс. долларов).
«В рамках праздника Тата Симоняну (ред. - армянский певец) заплатили астрономическую сумму. Мне интересно — неужели активный революционер Тата Симонян не мог подарить Еревану три песни бесплатно? Меня интересуют все детали сотрудничества. Если представят полный отчёт о расходах, будет очень интересно: вероятно, сборщикам сцены заплатили миллионы драмов, отдельно — за демонтаж, и так далее.
Если всё держат в секрете, тогда я заявляю: речь идёт не о 2 миллионах, а о 10 миллионах драмов. Если вы не потратили эти деньги — опубликуйте все расходы, вы, грабители! Чего вы боитесь?» — заявил Месроп Манукян.