2018 թվականին Հայաստանը գտնվում էր այն երկրի գրպանում, որի ազդեցության գործակալներ են ընդդիմադիրները. հիմա Հայաստանը դուրս է բերվել թակարդից. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ընդդիմադիրներին «ենթադրաբար այլ երկրների ազդեցության գործակալներ» է համարում։
«Նրանք ուզում են զզվանք, քամահրանք ու արհամարանք ներչնշեն այսօրվա Հայաստանի նկատմամբ»,- ԱԺ-ում այս մասին հայտարարեց նա։
Փաշինյանի խոսքով՝ 2018 թվականին Հայաստանը գտնվում էր այն երկրի գրպանում, որի ազդեցության գործակալներ են ընդդիմադիրները։
«Այսօր Հայաստանն անկախ պետություն է, ոչ միայն անկախ է, այլև Հայաստանն ունի ինքնիշխան կամքի կենտրոն ու կարող է ինքնուրույն որոշումներ կայացնել»,- ընդգծեց նա։
Վարչապետը հայտարարեց՝ Հայաստանը Ղարաբաղի հարցով է հայտնվել այդ պետության գրպանում։
«Ուրիշ որևէ պատճառ ու բացատրություն չկա»,- նշեց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե պետք է առերեսվել ճշմարտության հետ՝ հայկական բանակի մտածողությունը եղել է ազդեցության գործակալի։

В 2018 году Армения находилась в кармане страны, агентами влияния которой являются оппозиционеры: сейчас Армения выведена из этой ловушки — Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян считает оппозицию «предположительно агентами влияния иностранных государств».
«Они хотят внушить отвращение, пренебрежение и неуважение к современной Армении», — заявил он в парламенте.
По словам Пашиняна, в 2018 году Армения находилась в «кармане» той страны, агентами влияния которой являются оппозиционные силы.
«Сегодня Армения — независимое государство, не только независимое, но и обладающее центром суверенной воли, способным самостоятельно принимать решения», — подчеркнул премьер.
Он добавил, что Армения оказалась «в кармане» этой страны из‑за ситуации с Карабахом.
«Других причин и объяснений нет», — отметил он.
Пашинян подчеркнул, что необходимо признать истину: мышление армянской армии было мышлением агента влияния.